دیجی پرایم - راهنمای خرید قفل پدال خودرو

راهنمای خرید قفل پدال خودرو

پدال اهرمی است که با نیروی پای انسان باعث به حرکت درآوردن وسیله‌ای می شود. از پدال های رایج در وسایل ضروری زندگی روزمره که اغلب جابجایی‌ها با آن صورت می‌گیرد به پدال گاز، پدال ترمز و پدال کلاچ در خودرو می توان اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با نحوه جلوگیری از سرقت در وسایل نقلیه با ادامه مقاله راهنمای خرید قفل پدال خودرو همراهمان باشید.

در حال حاضر با گران شدن قیمت خودرو و وسایل جانبی آن، سرقت این وسایل روز به روز افزایش پیدا کرده است. سارقان با روش های خلاقانه و پیشرفته به راحتی قفل خودرو را باز می‌کنند. برای مراقبت از خودرو و وسایل نصب شده بر روی آن راه های زیادی وجود دارد. که می‌توان به استفاده از دزدگیر، قفل فرمان، قفل پدال، قفل باطری و … اشاره کرد.

رعایت کردن نکات ایمنی در ماشین باعث افزایش ایمنی در آنها می‌شود. به کارگیری موارد مهم و اصلی ایمنی در خودرو، استفاده از قفل پدال ترمز در کنار سایر قفل ها و دزدگیر می باشد.

 

مزایای استفاده از قفل پدال خودرو

با اینکه اکثر سارقان توانایی بازکردن انواع قفل ها را دارند، اما بستن این قفل ها باعث افزایش زمان در سرقت می‌شود. این مدت ممکن است مال بتواند به ماشین خود برسید یا حتی در بعضی موارد سارقان را برای سرقت منصرف می‌کنند.

مزیت قفل پدال نسبت به قفل فرمان

به نظر اغلب فروشندگان، قفل پدال به دلیل دید نداشتن به بیرون و تاریک بودن زیر پا باز کردن آن نسبت به قفل فرمان دشوارتر بوده و سارقان دید کافی برای باز کردن قفل ندارند.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید قفل پدال خودرو برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز خودروی شخصیتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خودرو و ابزار اداری ) می توانید مطالعه نمائید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید قفل پدال خودرو

نحوه عملکرد قفل پدال خودرو

قفل پدال با از کار انداختن پدال ترمز و قفل فرمان با عدم چرخش فرمان جلوی سرقت خودرو را گرفته و باعث خریدن زمان بیشتر برای رسیدن مالک ماشین می شود. اما به یاد داشته باشید که قفل های پدال نسبت به قفل های فرمان گزینه بهتری هستند. زیرا سارقان با تعویض غربیلک فرمان اقدام به سرقت می‌کنند، اما برای از میان برداشتن قفل پدال حتماً باید آن را باز کنند. این اقدام به دلیل خم کردن سر و مطلع نشدن از اتفاقات اطراف اکثر سارقان را از سرقت خودرو پشیمان می کند.

برای خرید قفل پدال مناسب و کاربردی نکات ذکر شده در ادامه مقاله راهنمای خرید قفل پدال خودرو را با دقت مطالعه نمائید.

نکات مهم هنگام خرید قفل پدال خودرو

همانطور که می‌دانید قفل های پدال در انواع متفاوتی ( کتابی، کشویی، تاشو و … ) موجود می باشند. این قفل ها از لحاظ ظاهری و سیستم قفل کردن با یکدیگر تفاوت دارند.

اگر به دنبال قفلی هستید که فضای کمی را اشغال کند، نوعی کتابی و کشویی بهترین گزینه است.

جنس قفل پدال

اولین نکته ای که قبل از خرید هر محصولی باید رعایت کرد، دقت به نوع جنس آن می باشد. قفل های پدال هم از این مقوله مستثنا نمی باشند. برای افزایش دوام و ضریب ایمنی در محصول موردنظر حتماً جنس فولادی را برگزینید. قفل های پدال فولادی از وزن نسبتاً سنگینی برخوردار بوده و در برابر ضربات ناگهانی مقاومت بالایی نشان می‌دهند.

توپی قفل پدال

توپی به کار رفته در قفل های پدال یکی دیگر از موارد مهمی می باشد که باید مورد ارزیابی قرار گیرد. برخی از این محصولات دارای قفل های کامپیوتری و برخی دیگر دارای قفل های رمزدار مانند کیف سامسونت هستند. با توجه به نوع نیاز می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

اندازه میله قفل پدال

مناسب بودن طول میله هم از موارد مهم است. برخی از قفل ها با داشتن میله های کوتاه استفاده را دشوارتر و محدود به پدال می‌کنند. اما بعضی قفل ها دارای میله بلند هستند، که علاوه بر قفل کردن پدال، امکان استفاده بر روی فرمان را هم فراهم می‌کنند.

تناسب قفل با نوع خودرو

برای یک خرید هوشمندانه به تناسب قفل مورد نظرتان با نوع خودرو دقت کافی داشته باشید. زیرا در صورت عدم تناسب، محصولی بدون کارایی را خریداری کرده‌اید.

قیمت قفل پدال

با توجه به ازدیاد سرقت ها در وسایل نقلیه توصیه می‌شود قفل با کیفیت حتی با صرف هزینه بیشتری را ملاک قرار دهید. در این زمینه خاص سعی کنید هزینه بیشتری را در قبال یک محصول با کیفیت داشته باشید. این عمل از ایجاد خسارت های بعدی جلوگیری می کند. این محصولات به نحوی طراحی و تولید می‌شوند که به میزان بالا رفتن جنس و کیفیت کالا، قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید قفل پدال خودرو

نحوه بستن قفل پدال خودرو

در بازار قفل پدال های متنوعی وجود دارد، اما بهترین آنها نمونه‌های هستند که هم فرمان و هم پدال را قفل می‌کنند. در این قفل ها یک سر به فرمان و  طرف دیگر به پدال متصل می‌شود.

در انتها باید بگویم که هر کدام از قفل ها چه از نوع پدالی و چه فرمانی دارای مزایا و معایبی هستند، که استفاده کننده باید نسبت به نوع نیاز یکی از این نمونه ها را انتخاب نماید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

خلاصه مقاله

  1. پدال اهرمی است که با نیروی پای انسان باعث به حرکت درآوردن وسیله‌ای می شود.
  2. با اینکه اکثر سارقان توانایی بازکردن انواع قفل ها را دارند، اما بستن این قفل ها باعث افزایش زمان و مانع در سرقت می‌شود.
  3. قفل پدال با از کار انداختن پدال ترمز و قفل فرمان با عدم چرخش فرمان جلوی سرقت خودرو را می گیرد.
  4. قفل های پدال در انواع کتابی، کشویی، تاشو و … موجود می باشند.
  5. نکات مهم ذکر شده هنگام خرید قفل پدال را با دقت مطالعه نمائید.
  6. اگر به دنبال قفلی هستید که فضای کمی را اشغال کند، نوعی کتابی و کشویی بهترین گزینه است.
  7. قفل ها از لحاظ ظاهری و سیستم قفل کردن با یکدیگر تفاوت دارند.
  8. برای یک خرید هوشمندانه به تناسب قفل مورد نظرتان با نوع خودرو دقت کافی داشته باشید.
  9. خرید یک قفل با کیفیت از ایجاد خسارت های بعدی جلوگیری می کند.
  10. محصولی که هم فرمان و هم پدال را قفل می‌کند، گزینه مناسب تری است.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید قفل پدال خودرو لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *