ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید سر سیلندر خودرو

سر سیلندر جزو قطعات مهم در موتور هر خودرو می باشد که اولا به عنوان یک در پوش برای موتور بوده که اصلی ترین راه دسترسی به قطعات داخل مهم مانند پیستون، رینگ ها و … می باشد. ثانیا به عنوان نگهدارنده شمع ها، حفاظ پوششی سوپاپ ها عمل می کند. برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد در این قطعه با ادامه مقاله راهنمای خرید سر سیلندر خودرو همراهمان باشید.

سرسیلندر چیست؟

نام سرسیلندر برای افرادی که با خودرو سر و کار دارند بسیار آشنا می باشد. زیرا نحوه عملکرد صحیح موتور بستگی به این قطعه کلیدی دارد. سرسیلندر در پوشی است که با بلوک سیلندر تشکیل اطاق احتراق را در خودرو می دهد. شکل سر سیلندر پیرو ساختمان سیلندر می باشد. سر سیلندرها دارای دو نمونه می باشند.

 1. خنک کننده و دارای مجاری آب
 2. دارای شیارهای خنک کننده با هوا

سرسیلندر به وسیله پیچ و مهره به بلوک سیلندر اتصال پیدا می کند. در کف سر سیلندر به تعداد سیلندرها گودی وجود دارد. به این گودی ها اطاق احتراق می گویند. روی سر سیلندر، داخل هر اطاق احتراق، سوراخی برای قرار دادن شمع وجود دارد.

وظیفه سر سیلندر خودرو

در موتور ماشین برای ایجاد محفظه‌ی احتراق و همچنین تنفس کردن موتور به سر سیلندر نیاز است. سرسیلندر وظایف گوناگونی را بر عهده دارد. از تامین هوای مورد نیاز موتور و خارج کردن دود موتور گرفته تا خنک کاری و هدایت روغن پمپ شده از محفظه کارتل بر عهده سر سیلندر می باشد.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید سر سیلندر خودرو برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز خودروی شخصیتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خودرو و ابزار اداری ) می توانید مطالعه نمائید.

اجزا و متعلقات سرسیلندر خودرو

سر سیلندر خودرو از قطعات و اجزای گوناگونی تشکیل می شود. هر کدام از این اجزا دارای عملکردی در سر سیلندر می باشند. در ادامه به این اجزا اشاره خواهیم کرد.

 1. مانیفولدهای دود و گاز
 2. سیستم سوپاپ
 3. میل سوپاپ
 4. درب سوپاپ
 5. شمع
 6. ترموستات
 7. واشر
 8. دلکو
 9. پمپ بنزین
 10. انژکتور و ریل سوخت

جنس و ساختار سر سیلندر

جنس سرسیلندر خودرو یا از آلیاژ های آلومینیوم به دو صورت ریختگی یا تزریقی در داخل قالب های مخصوص است، ( این سر سیلندر ها در حال حاظر بیشتر کاربرد دارند ) و یا ساخته شده از آلیاژ های آهن (چدن دندانه ریز) می باشند.

انواع سر سیلندر

راهنمای خرید سر سیلندر خودرو

با توجه به نحوه چینش سوپاپها در انواع ماشین ها، شکل سرسیلندرها ممکن است نسبت به هم تفاوت هایی داشته باشند. سرسیلندر ها به طور قابل توجهی به چهار دسته تقسیم می شوند. این تقسیم بندی بستگی به ترتیب و نوع قرار گرفتن سوپاپ ها دارد.

 1. Lhead
 2. Fhead
 3. Thead
 4. Ihead

سوپاپ در سر سیلندرهای Ihead یک ردیفه (خطی) است. به همین دلیل از سایر نمونه ها معروف‌تر می باشند.

سر سیلندر های Thead و Lhead فاقد محل عبور سوپاپ می باشند.

نکته: از نکات مهم قبل از نصب که باید توجه فراوانی به آنها نمود، شامل آب‌بندی سوپاپ‌ها، شیم‌گیری و سطح کاملا صاف و صیقلی کف سرسیلندر است.

علائم خرابی در سر سیلندر

اگر در موقعیتی ناچار به عیب یابی در سر سیلندر ماشین هستید، باید علائم خرابی در این قطعه را به خوبی بشناسید. از این علائم می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 1. تاب دیدگی
 2. ترک خوردگی
 3. کربن گرفتن
 4. سوختن، خرابی و یا گشاد شدن گیت سوپاپ

تاب دیدگی: یکی از متداول ترین عیب های موجود در سر سیلندر تاب دیدگی آن است. وجود علائمی همچون کاهش کشش موتور خودرو، گرمای بیش از حد معمول موتور خودرو و آب و روغن قاطی کردن، مشاهده حباب در رادیاتور، سوختن واشر سر سیلندر، باز و بستن غلط، نامیزان بستن پیچ ها، بازکردن در حالت گرم و … از علائم و عوامل وجود تاب در سر سیلندر می باشند.

ترک خوردگی: در حال های گوناگونی احتمال ترک خورد سر سیلندر وجود دارد. فشار آوردن زیاد به موتور، یخ بستن مایع خنک کاری درون موتور، بی احتیاطی موقع باز و بسته کردن و … جزو عوالی هستند که باعث ایجاد ترک می شوند.

برای پیدا کردن محل ترک در سر سیلندر و سطح نشیمن سوپاپ، که مقابل دید قرار ندارند، از اسپری رنگ مخصوص برای پیدا کردن ترک بهره ببرید. اگر میزان ترک خوردگی خیلی کم باشد، می توان قسمت ترک خورده را با چسب تعمیر کرد. در غیر این صورت سر سیلندر را باید تعویض کنید. با ادامه مقاله راهنمای خرید سر سیلندر خودرو همراهمان باشید.

کربن گرفتگی: به دلیل احتراق های انجام شده در داخل محفظه احتراق مقدار زیادی دوده ایجاد می شود. با تجمع دوده ها در مرور زمان حجم محفظه احتراق کوچک می شود. از طرفی دیگر هم این دوده ها باعث احتراق بی هنگام می شوند. در این حالت سر سیلندر دچار کربن گرفتگی می شود. برای از بین بردن کربن های ایجاد شده باید موارد زیر را انجام داد.

 1. استفاده از مواد شیمیایی
 2. استفاده از اکسیژن
 3. استفاده از دستگاه سنت پلاس
 4. استفاده از برس و دریل دستی

سوختن، خرابی و یا گشاد شدن سیت سوپاپ: در صورت فرسودگی موتور خودرو، کهنه بودن سر سیلندر، ازبین رفتن مجاری آب و روغن، خوردگی در سیستم سوپاپ سیلندر ایجاد می شود. در چنین شرایطی باید سر سیلندر را تعویض کرد.

سوختن سر سیلندر چیست؟

با توجه به قرار گیری محفظه احتراق موتور به عنوان گرمترین قسمت موتور در داخل سیلندر، این قطعه ناچار به تحمل حرارت زیادی در حین کارکردن خودرو می باشد. اگر یک سرسیلندر تحت حرارتی بیشتر از تحمل خود قرار بگیرد، ( این حد تحمل بستگی به کیفیت سرسیلندر و جنس مواد تشکیل دهنده آن دارد. ) اصطلاحاً می گویند سرسیلندر سوخته است. به طور کلی همان پیچش و تغییر شکل در اثر حرارت بیش از اندازه را سوختن می گویند. هنگام سوختن سر سیلندر معمولا ناچار به تعویض آن می شوید.

نکات مهم در باز و بستن سر سیلندر خودرو

سر سیلندر جزو قطعات حساس و مهمی است که هنگام باز و بستن آن باید بسیار دقت کرد. زیرا در صورت کوچکترین اشتباهی هنگام باز و یا بستن باعث ایجاد عیوبی از جمله تاب دیدگی و یا سوختن مرتب واشر سیلندر در این قطعه می شوید.

با رعایت نکات ذکر شده در ادامه، به بهترین نحوه اقدام به باز و بستن سر سیلندر کنید.

 1. هیچ گاه زمانی که موتور گرم است، سر سیلندر را باز نکنید. در صورت داغ بودن سرسیلندر بر اثر تنش های ناهمگون تاب بر می دارد.
 2. بست های باتری خودرو را باز کنید. ( باز کردن بست های باتری زمانی که بخواهیم گیربکس یا موتور یا قطعات دیگر مانند استارت، دینام و … را باز کنیم ضروری می باشد. )
 3. آب موتور را کاملا خالی کنید. با باز کردن رادیاتور محوطه عمل وسیعتری خواهید داشت.
 4. تمام اتصالات لوله آب رادیاتور، ترموستات و لوله های بخاری را باز کنید.
 5. اتصالات الکتریکی مانند سیم درجه آب و وایر های شمع را باز کنید.
 6. به طور کامل شمع ها را باز کنید.
 7. بست گلویی اگزوز را باز کرده و از اتصال خارج کنید.
 8. کلیه سیم ها و لوله های مرتبط به کاربراتور را باز کرده و به درستی علامت گذاری کنید.
 9. کاربراتور و درب قالپاق سوپاپ ها را باز کنید. با ادامه مقاله راهنمای خرید سر سیلندر خودرو همراهمان باشید.
 10. در صورت ایجاد مزاحمت برای باز کردن پیچ های سر سیلندر، اسبک ها و پایه های آنها را هم باز کنید. ( اسبک چیست؟ اسبک ها وظیفه انتقال حرکت بادامک میل سوپاپ به انتهای ساق سوپاپ و باز کردن به موقع آن را دارند. )
 11. میل تایپت ها را بر دارید.
 12. به وسیله ابزاری مانند آچار بکس و دسته بکس با کمک رابط، به روش های زیر پیچ های سر سیلندر را ابتدا دو رزوه شل کرده و سپس باز کنید.
 13. میزان گشتاور پیچ ها را از دفترچه راهنما ماشین بدست آورید. اگر دفترچه راهنما در دسترستان نیسست می توانید به وسیله آچار ترکمتر میزان گشتاور را پیدا کنید. ( از عدد گشتاور هنگام سفت کردن پیچ ها استفاده می شود. )

تعمیر سر سیلندر خودرو

نسبت به نوع و میزان خرابی در سر سیلندر ماشین می توان گفته که امکان تعمیر داشته و یا تنها راه حل مشکل تعویض آن می باشد. این قطعه با دقت بسیار بالا و به وسیله تراشکاری بسیار دقیقی طراحی و تولید می‌شود. به همین دلیل تعمیر آن نتیجه‌ی بسیار مطلوبی در بر نخواهد داشت. زیرا دقت بسیار بالای این قطعه را بر هم می‌ریزد. اما در بعضی موارد برخی از سرسیلندرها را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که هنگام بعضی از خرابی ها قابل تعمیر باشند. اما باز هم همین تعمیر‌ها دفعات محدودی دارند. تعمیر سر سیلندر باید توسط تکنسین فنی و توسط دستگاه‌های تراشکاری دقیق انجام گیرد. اما به یاد داشته باشید هرگونه‌ تعمیر بر روی سر سیلندر، از عمر و کیفیت اولیه‌ی آن می‌کاهد.

نکته: تعمیر سرسیلندر یک راه حل کوتاه مدت برای استفاده از سرسیلندری بوده که به هر نحوی آسیب دیده است. اما بهترین راه حل برای تعمیر یک موتور که از ناحیه سرسیلندر آسیب دیده، تعویض آن با یک سرسیلندر کامل و آماده‌ی نصب می باشد.

تعویض سرسیلندر خودرو

اگر سر سیلندر معیوب امکان تعمیر ندارد و شما ناچار به تعویض شده اید، دو راه در پیش روی شما قرار دارد. سر سیلندرها در دو نوع لخت و کامل در بازار موجود می باشند.

سرسیلندر لخت، سر سیلندری است که به جز بدنه‌ی فلزی تنها سیت و گیت سوپاپ بر روی آن نصب شده است. برای آماده کردن این نمونه سر سیلندر باید قطعات دیگر به صورت جداگانه خریداری شود و یا از روی سرسیلندر قبلی خودرو که تخریب شده به سرسیلندر جدید انتقال داده شود.

سر سیلندر کامل نمونه ای است که تمام قطعات لازم برای استفاده را داشته و آماده نصب بر روی خودرو است. این نوع سر سیلندر بدون ایجاد مشکلی مستقیما بر روی ماشین نصب می‌شود. زیرا تنظیم و آماده سازی آن توسط سیستم‌های اتوماتیک و تکنسین فنی بسیار مجرب انجام شده است. در این نمونه فقط یک واشر سر سیلندر نیاز خواهید داشت.

نکته:  انتقال قطعات سرسیلندر قبلی به سرسیلندر جدید که عمر مفید خود را کرده و دچار خرابی‌هایی بسیار جزئی شده اند، به سرسیلندر جدید منتقل می‌شوند. نتیجه این انتقال خرابی دوباره این قطعه پس از مدت کوتاهی می باشد. از نصب دوباره این قطعات توسط دست که هیچ گاه کیفیت لازم و معادل با دستگاه‌های موجود در کارخانه‌ی تولید کننده را ندارد، بگذریم، با عدم همخوانی سر سیلندر جدید با قطعات قبلی و نیاز به ارسال به تراشکاری را پیش رو خواهید داشت. در این حالت اولین آسیب‌ها در سرسیلندر جدید به وجود خواهد آمد.

با خرید سر سیلندرهای کامل، تمامی قطعات با همخوانی کامل نصب شده اند. هیچ یک دارای آسیب‌هایی ناشی از عمر نبوده و به نوعی همگی جدید و سلامت می باشند. تمامی مراحل آب بندی و تنظیم فواصل سر سیلندر کامل توسط شرکت طراح انجام گرفته و دقیقا مطابق با استانداردهای اولیه خودرو است. در چنین شرایطی با خرید همچین محصولی اگر چه هزینه بیشتری را صرف کرده اید، اما به طور حتم از هزینه های جاری در آینده جلوگیری خواهید کرد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید سر سیلندر خودرو

واشر سرسیلندر چیست؟

نام قطعه ای که در میان سرسیلندر و بلوک موتور قرار دارد، واشر سر سیلندر نام دارد. واشر سر سیلندر وظیفه آب‌بندی فضای بین سیلندر و سر سیلندر را برعهده دارد. البته باید یادآور شد که مانع فرار گاز از محفظه احتراق و نشت آب از کانال‌های آب و نشت روغن از کانال‌های روغن می‌گردد. اگر این واشر از جنس مرغوبی تهیه نشود، ممکن است آب و روغن قاطی کرده و سرسیلندر بسوزد.

این واشرها از جنس مس و فولاد و آزبست با ورق‌های نازک مسی و پنبه نسوز مخصوص ساخته می شوند. هنگام قرار گیری بر روی سر سیلندر به صورت حلقه‌ای مابین سر سیلندر و بلوک موتور قرار می گیرد. این واشرها تا دمای 1500 درجه سانتی‌گراد مقاومت نشان می دهند.

به یاد داشته باشید که سوختن واشر لحظه ای اتفاق نمی‌افتد. هنگامی که آب رادیاتور بیش از حد معمول داغ شده و آمپر به خط قرمز برسد، در این زمان آسیب‌دیدگی واشر شروع می‌شود. در هنگام سوختن واشر از حرکت دادن خودرو جدا خودداری کرده و ماشین را به وسیله بکسل به تعمیرگاه مجاز برسانید.

عوامل خرابی در واشر سر سیلندر خودرو

 1. کم بودن آب رادیاتور
 2. گرمای بیش از حد موتور خودرو و داغ شدن رادیاتور
 3. بسته بودن مسیر عبور آب
 4. درست نبستن پیچ ها
 5. تاب داشتن سر سیلندر و یا ترکیدن آن
 6. خرابی ترموستات
 7. خنک نشدن آب رادیاتور به دلیل وجود رسوب و نقص در عملکرد پروانه خودرو

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید سر سیلندر خودرو

با دانستن و جلوگیری از مواردی که باعث خرابی در واشر سر سیلندر می شوند، جلوی هزینه های بعدی را خواهید گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد واشر سر سیلندر مقاله راهنمای خرید واشر سر سیلندر خودرو را مطالعه نمائید.

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید سر سیلندر خودرو لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر بالتین کد 95060251 مناسب برای نیسان وانت z24 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. بالتین موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای شرکت سازنده اصلی موتور این خودرو است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود.پوسته سرسیلندر نیسان وانت (z24) انژکتور بالتین شامل تمامی موارد مذکور می باشد و می تواند تجربه خرید خوبی را برای مشتریان بوجود آورد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر بالتین کد 95240251 مناسب برای پراید خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. بالتین موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای شرکت سازنده اصلی موتور این خودرو است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود.پوسته سرسیلندر پراید یورو4 بالتین شامل تمامی موارد مذکور می باشد و می تواند تجربه خرید خوبی را برای مشتریان بوجود آورد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر بالتین کد 95050251 مناسب برای پراید خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. بالتین موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای شرکت سازنده اصلی موتور این خودرو است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود.پوسته سرسیلندر پراید انژکتور بالتین شامل تمامی موارد مذکور می باشد و می تواند تجربه خرید خوبی را برای مشتریان بوجود آورد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر تکسین کد 2598 مناسب برای پژو 405 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر پژو 405 دوگانه خام تکسین قطعه ای چدنی است که از جمله اصلی ترین اجزای موتور به شمار می رود. اگر به سیلندر خودرو دقت کرده باشید متوجه خواهید شد که قسمت فوقانی آن باز است، این قسمت با استفاده از سرسیلندر پوشانده می شود با این کار محیطی مناسب در سیلندر جهت احتراق ایجاد خواهد شد. سرسیلندر پژو 405 دوگانه خام تکسین دارای متعلقات مختلفی همچون سوپاپ ها، محل های عبور میل تایپت، کانال ها و مجاری هار روغن و محل بستن ترموستات می باشد. این قطعه با جلوگیری از خارج شدن گازهای موجود در سیلندر، باعث احتراقی مناسب می گردد. تاب برداشتن، ترک خودرن و کربن گرفتن از جمله مشکلاتی است که در سرسیلندرها مشاهده می شود ولی یکی از مشکلات رایج سوختن سرسیلندرها بر اثر گرمای بیش از حد می باشد. در این صورت سرسیلندر باید تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض گردد. برای تولید سرسیلندر پژو 405 دوگانه خام تکسین از بهترین متریال استفاده شده و از این رو این قطعه جنسی فوق العاده عالی دارد. این قطعه در برابر حرارت های شدید مقاوم بوده و کیفیت خود را از دست نخواهد داد. از جمله برجسته ترین و اصلی ترین ویژگی های سرسیلندر پژو 405 دوگانه خام تکسین بدین شرح می باشد : بهره گیری از علم و فناوری روز دنیا ، تولید شده از عالی ترین مواد اولیه ، طراحی کاملا مدرن و استاندارد ، مقاومت بالا در برابر حرارت ، ساختاری کاملا اصولی ، بسیار بادوام ، قیمت مناسب ، عمر طولانی.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر بالتین کد 95290251 مناسب برای تیبا خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. بالتین موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای شرکت سازنده اصلی موتور این خودرو است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود.پوسته سرسیلندر تیبا یورو4 بالتین شامل تمامی موارد مذکور می باشد و می تواند تجربه خرید خوبی را برای مشتریان بوجود آورد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر تیون آپ
کد 1221 مناسب برای پژو 206 تیپ 5 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر لخت پژو 206 تیپ 5مناسب برای پژوtu5و 206 تیپ 5با افتخار ساخت کشور ایران جنس محصول از چدن الومینیوم نام شرکت سازنده بالین تک در بسته بندی تیون آپ

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر ایساکو کد 0910600499 مناسب برای وانت آریسان و آر دی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

توضیحات کلی قطعه:

سخت‌‎ترین قسمت طراحی یک خودرو، طراحی بدنه آن است. درب خودرو جزو قطعات بدنه خودرو محسوب می‌شود ، درب، علاوه بر ورودی سرنشین ، زیبایی خودرو و ایمنی سرنشینان ، برای زیبایی نمای داخلی خودرو نیز بسیار کاربرد دارد . پنل بیرونی یا پوسته درب بخش قابل مشاهده درب است و با چندین نقطه جوش به یک قاب درب متصل شده است.  

مشخصات عملکردی و استانداردی قطعه:

     دربهای خودرو به تنهایی عملکردی ندارند ولی برخی قطعات و مکانیزم‌های خودرو مثل شیشه و شیشه بالابر، قفل‌های برقی/مکانیکی، کلیدهای کنترل شیشه بالابر و آینه و دسته سیم و تزئینات مثل رودری به روی آن نصب می‌‎گردد. روی قطعات بدنه سوراخ‌ها و شیارهایی قرار دارد که محل نصب قطعات فوق است. محل و ابعاد این سوراخ و شیارها بسیار مهم هستند. شکل، فرم و ابعاد بسیار مهم هستند بنابراین برای ساخت این قطعات از ورق‌های کششی با کیفیت بالا ، و قالب‌ها و دستگاه‌های بسیار گران قیمت استفاده شده است. جهت جلوگیری از ایجاد سر و صدای اضافی، از موادی به نام سیلر برای درزگیری قطعات استفاده می‌شود. جنس این سیلر باید به نحوی باشد که در طول مدت استفاده خشک و کنده نشوند.   

مزیت قطعه ایساکویی نسبت به سایر اقلام موجود در بازار:

•    ضمانت قطعه بر اساس ضوابط وزارت صنعت، معدن و تجارت •    مطابق استانداردهای اعلام شده از سوی شرکت ایران خودرو از آنجایی که قطعات بدنه عمدتاً فلزی هستند ، لذا باید مقاومت خوبی در برابر زنگ‎ زدگی داشته باشند. به این منظور یک لایه رنگ آستری  با تکنولوژی پیچیده‌ای به نام ED   (Electro Deposition)  روی آن قرار می‎‌گیرد و سپس روی این لایه را رنگ کرده و در کوره، پخت رنگ و آستری در شرایط کنترل شده انجام می‌شود. یکنواختی ضخامت رنگ، کیفیت و ظاهر خوب، پوشش دهی قطعات با اشکال پیچیده، امکان تولید انبوه در تولید پیوسته، پایین بودن درصد ضایعات رنگ و میزان خروج مواد فرار و نا چیز بودن خطر آتش سوزی در حین پوشش دهی از مزایای دیگر استفاده از روش غوطه وری الکتریکی یا همان ED است.  •    لایه آستری و رنگ خودرو باید از چسبندگی، ضخامت و استحکام لازم برخوردار باشند تا علاوه زنگ‎ زدگی، حتی با برخورد شن و ماسه،  و یا خم شدن به راحتی کنده نشود.  یکنواختی ضخامت رنگ، کیفیت و ظاهر خوب، پوشش دهی قطعات با اشکال پیچیده •    استفاده از ورق‌های فولادی مرغوب  •    سیلر کاری دقیق جهت جلوگیری از سر و صدا •     وزن دقیق قطعه   •    انجام آزمون‌های کنترل کیفی قبل از خرید و به صورت دوره‌ای در طول مدت قرارداد. •    تحت کنترل داشتن فرایند ساخت نظارت دقیق بر تولید و بسته بندی  •    بازرسی محموله قبل از دریافت •    بسته بندی ، شرایط نگهداری و حمل نقل قطعه مطابق با استانداردهای شرکت ایساکو

ایرادات احتمالی و قطعی استفاده از قطعات غیر ایساکویی و غیر استاندارد:

•    عدم گارانتی و ضمانت قطعه  •    احتمال خوردگی و پوسیدگی  •    ریزش و عدم پایداری رنگ  •    احتمال استفاده از انواع آسترهای بی‌کیفیت در تولید  •    عدم یکنواختی ضخامت رنگ و در بیشتر موارد کاهش ضخامت رنگ جهت ارزان‎‌سازی قطعه •    وجود عیوب ظاهری مثل پوست پرتقالی و شرّه کردن رنگ •    استحکام ضعیف قطعه به دلیل استفاده از ورق‌های نازک و سبک جهت ارزان سازی قطعه  

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر بالتین کد 95010252 مناسب برای پژو 405 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. بالتین موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای شرکت سازنده اصلی موتور این خودرو است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود.پوسته سرسیلندر پژو 405 (xu7) دوگانه سوز بالتین شامل تمامی موارد مذکور می باشد و می تواند تجربه خرید خوبی را برای مشتریان بوجود آورد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر بالتین کد 95010255 مناسب برای پژو 405 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. بالتین موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای شرکت سازنده اصلی موتور این خودرو است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود.سرسیلندر کامل پژو 405 (xu7) دوگانه سوز بالتین شامل تمامی موارد مذکور می باشد و می تواند تجربه خرید خوبی را برای مشتریان بوجود آورد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر تیون آپ مدل OHV مناسب برای پیکان خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر پیکان و روا OHV برند تیون آپ یکی از باکیفیت‌ترین سرسیلندرهای موجود در ایران است. این سرسیلندر با گاید برنجی تولید شده است و آلیاژ به کار رفته در آن و ریخته‌گری این سرسیلندر قابل مقایسه با هیچ نوع سرسیلندر دیگری در بازار نیست و گایدهای برنجی آن نیز باعث افزایش عمر آن می شود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر تیون آپ کد 100 مناسب برای پراید خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر پراید کاربراتور تیون ‌آپ عرضه شده توسط شرکت بازرگانی تیون آپ (TUNEUP) در خط تولید ریخته‌گری و ماشین‌کاری کارخانجات بالین‌تک تولید شده است. مناسب برای انواع پرایدهای قبل از مدل از 1383 که از سیستم کاربراتور در آن استفاده شده است. دقت داشته باشید که از این محصول برای خودروهای با سیستم انژکتور نمی توان استفاده کرد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر کامل ایساکو  کد 09109007 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

;سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. ایساکو تامین کننده اصلی خط ایران خودرو میباشد و افتر مارکت قطعات اصلی خط تولید با این برند وارد بازار میشود. با توجه به حساست موجود در سر سیلندر های خودرو های تیپ 5 بهتر است در موارد نیاز به این قطعه ،به صورت کامل و مونتاژ شده توسط خط ایرانخودرو همراه با سوپاپ و میل های سوپاپ دو عدد که در این کد کالا میباشد تهیه شود و به صورت جداگانه استفاده نگردد چرا که حساسیت این قطعه و مونتاژ ان از اهمیت بسزایی در کارکرد موتور دارد .

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر الدورا کد 87060253 مناسب برای وانت نیسان z24 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. الدورا موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای شرکت سازنده اصلی موتور این خودرو است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود.پوسته سرسیلندر نیسان وانت (z24) کاربراتور الدورا شامل تمامی موارد مذکور می باشد و می تواند تجربه خرید خوبی را برای مشتریان بوجود آورد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر الدورا کد 87010251 مناسب برای پژو 405 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. الدورا موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای پژو فرانسه است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود. همه این عوامل باعث شده سرسیلندرهای الدورا انتخاب خوبی برای مشتریان باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر الدورا کد 87010252 مناسب برای پژو 405 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. الدورا موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای پژو فرانسه است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود. همه این عوامل باعث شده سرسیلندرهای الدورا انتخاب خوبی برای مشتریان باشد. همچنین در صورت نیاز، این کالا می تواند برای موتورهای بنزین سوز نیز استفاده گردد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر الدورا کد 87050253 مناسب برای پراید خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. الدورا موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای شرکت سازنده اصلی موتور این خودرو است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود.پوسته سرسیلندر پراید کاربراتور الدورا شامل تمامی موارد مذکور می باشد و می تواند تجربه خرید خوبی را برای مشتریان بوجود آورد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر الدورا کد 87210251 مناسب برای زانتیا 1800 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر یکی از اجزا مهم در موتور خودرو می باشد. در ساخت سرسیلندرهای الدورا از فرآیند و آلیاژ مخصوصی استفاده شده است باعث دوام بیشتر و طول عمر بالاتر قطعه گردیده است. الدورا سرسیلندر مناسب برای پژو پارس ELX و زانتیا 1800سی سی را بگونه ای مناسب و طبق نقشه های شرکت سازنده اصلی ساخته است، زاویه سیت و سوپاپ بخوبی تنظیم گردیده است و در صورت آب بندی استاندارد باعث کاهش میزان آلایندگی نیز خواهد گردید.بسته بندی استاندارد نیز جزو مسایلی می باشد که می توان به آن اشاره نمود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر الدورا کد 87110251 مناسب برای پژو 206 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. الدورا موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای شرکت سازنده اصلی موتور این خودرو است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود.پوسته سرسیلندر پژو 206 تیپ 5 (tu5) الدورا شامل تمامی موارد مذکور می باشد و می تواند تجربه خرید خوبی را برای مشتریان بوجود آورد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر الدورا کد 87020251 مناسب برای پژو 206 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. الدورا موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای شرکت سازنده اصلی موتور این خودرو است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود.پوسته سرسیلندر پژو 206 تیپ 2 الدورا شامل تمامی موارد مذکور می باشد و می تواند تجربه خرید خوبی را برای مشتریان بوجود آورد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر الدورا کد 87080251 مناسب برای ریو خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. الدورا موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای شرکت سازنده اصلی موتور این خودرو است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود.پوسته سرسیلندر ریو الدورا شامل تمامی موارد مذکور می باشد و می تواند تجربه خرید خوبی را برای مشتریان بوجود آورد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سرسیلندر الدورا کد 87030251 مناسب برای زانتیا خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سرسیلندر از اجزای اصلی موتور خودرو است که روی بلوک سیلندر قرار می گیرد و تکمیل کننده محفظه احتراق است. پایداری در برابر خوردگی، تنش های حرارتی از نکات مهم یک سرسیلندر با کیفیت بالا است. الدورا موارد متعددی را برای افزایش طول عمر و کیفیت سرسیلندرهای خود در نظر گرفته است. کلیه مراحل تولید از جمله ریخته گری و ماشین کاری این محصول مطابق استانداردهای شرکت سازنده اصلی موتور این خودرو است و آلیاژ مخصوص به کار رفته در سیت سوپاپ منجر به افزایش طول عمر این محصول میشود.پوسته سرسیلندر زانتیا 2000 سی سی الدورا شامل تمامی موارد مذکور می باشد و می تواند تجربه خرید خوبی را برای مشتریان بوجود آورد.

بیشتر بدانید . . . !

دیجی پرایم
Logo