ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید کیک خوری

زمانی که مهمان دارید از جمله ظروف پرکاربردی که می تواند بسیار برای شما در جهت محافظت و البته تزیین و یا روی میز قرار دادن کیک های تر و یا خشک و یا حتی سوهان یا گز و انواع شیرینی های دیگر بکار شما آید، ظرف کیک خوری است. در ادامه با مقاله راهنمای خرید کیک خوری همراهمان باشید تا نکات مهمی در مورد انتخاب این ظرف پرکاربرد در اختیارتان قرار دهیم. 

کیک خوری چیست؟

امروزه کیک و شیرینی طرفداران بسیار زیادی دارد و هر فردی ممکن است در روزمرگی های خود و دورهمی ها از این کیک های خوشمزه به عنوان پذیرایی استفاده کند، پذیرایی کردن از مهمان مستلزم داشتن یک ظرف پذیرایی شیک می‌باشد که بهتر است متناسب با دیگر ظروف پذیرایی باشد. امروزه کیک خوری ها در مدل ها و تنوع های گوناگون در بازار موجود هستند و هرکسی با هر سلیقه ای می‌تواند آن را در جهت کامل شدن ظروف آشپزخانه تهیه و در مهمانی ها از آن استفاده کند.

انواع ظروف کیک خوری

معمولا مشخصات ظرف کیک خوری دارای پایه و یا بدون پایه می باشند. یا درب دارند و یا ندارند که درب ها می تواند شیشه ای باشد و یا نباشد از طرفی نیز این محصول در ارتفاع های مختلفی ساخته می شوند که می تواند این ارتفاع از آسیب و له شدن کیک محافظت نماید که همه این شرایط بسته به نوع استفاده و سلیقه شما است.

از طرفی می توان به نوع ظرف کیک خوری طبقه ای اشاره داشت که می توان برای هر طبقه کیک و یا شیرینی های متفاوتی را در نظر گرفت.

ظرف کیک خوری از نظر جنس می توانند دارای قابلیت حضور در دستگاه مایکروویو و یا توستر باشد. حتی می توان نمونه ای را انتخاب نمود که برای شستشو از ماشین ظرف شویی نیز بتوان استفاده نمود و مشکلی نداشته باشد که این نوع از قابلیت ظرف کیک خوری می تواند یک مزیت رقابتی برای این نوع از ظرف کیک خوری در بین انواع دیگر باشد.

در انواع می توان به موارد زیر اشاره داشت که هر کدام می تواند در نوع خود دارای قابلیت ها و نوع استفاده مخصوص برای انواع کیک در شرایط متفاوت باشد.

  • کیک خوری پایه دار و یا بدون پایه
  • کیک خوری درب دار و یا بدون درب
  • کیک خوری طبقه ای همراه با دستگیره و درب شیشه ای
  • کیک خوری درب فلزی و ظرف و پایه شیشه ای، دارای دستگیره
  • کیک خوری پایه فلزی ظرف شیشه ای دارای درب طلقی شفاف دارای دستگیره
  • کیک خوری تمام فلزی
  • کیک خوری پایه چوبی ظرف شیشه ای
  • کیک خوری پایه سرامیکی ظرف شیشه ای و فلزی
  • کیک خوری درب چوبی دارای دستگیره

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید کیک خوری برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

نکات مهم هنگام خرید کیک خوری

پایه دار یا بدون پایه

اولین نکته در خصوص خرید کیک خوری توجه به پایه دار یا بدون پایه بودن آن است. چنانچه دوست دارید که ظرف سرو کیک و شیرینی های شما در میان باقی ظروف پذیرایی تان بیشتر خودنمای کند، بهترین گزینه برای شما خرید مدل های پایه دار است. و در غیر این صورت شما می توانید از ظروفی بدون پایه برای این منظور استفاده نمایید.

اندازه و وزن

پس از تعیین نوع ظرفتان که پایه دار باشد یا نباشد نوبت توجه به اندازه و وزن آن می رسد. برای این منظور بهتر است با در نظر گرفتن تعداد مهمانان خود و حجم شیرینی و یا کیکی که می خواهید در داخل ظرفتان قرار دهید، اقدام نمایید. البته در این راستا از توجه به وزن ظرف انتخابی تان نیز غافل نشوید؛ سعی کنید به دنبال محصولات در بخش سرو و پذیرایی بروید که در عین زیبایی و استحکام خود از وزن سبکی نیز برخوردارند.

جنس ظرف

فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید کیک خوری توجه به جنس محصول می باشد. در این خصوص شما می توانید در بازار با مدل های مختلفی در جنس های: شیشه ای، کریستالی، چوبی، فلزی، چینی و غیره مواجه شوید. با اینکه انتخاب در این زمینه بسته به سلیقه و نظر خودتان دارد اما بهتر است که به دنبال خرید کیک خوری باشید که از نظر جنسی با دیگر ظروف پذیرایی تان در تناسب باشد. یعنی اگر پیش دستی ها و آجیل خوری شما مثلا از نوع چوبی است، کیک خوریتان را نیز از مدل های چوبی انتخاب نمایید.

تعداد طبقات

اینکه ظرف کیک خوری شما از چه تعداد طبقه ای بر روی خود برخوردار باشد، موضوعی است که خودتان باید در خصوص آن تصمیم گیری نمایید. اگر قرار است از یک نوع کیک و شیرینی استفاده نمایید، خب مدل های تک طبقه برایتان بهتر است. اما اگر می خواهید از چند نوع شیرینی و کیک برای پذیرایی از مهمان خود استفاده نمایید، دیگر مدل یک طبقه ای پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود و بهتر است که در آن موقع از کیک خوری های چند طبقه ای استفاده نمایید. با این حال یادتان باشد که عمدتا ظرف های سرو شیرینی و کیکی که بیش از یک طبقه در ساختار خود دارند، فاقد درب می باشند.

درب و دستگیره داشتن

خب بر خلاف نکته قبل معمولا اغلب کیک خوری های یک طبقه ای از دربی عمدتا شیشه ای و کریستالی بر روی خود برخوردار هستند. اما اینکه حتما همه آن ها دارای دستگیره باشند یا نباشد، موضوعی است که دیگر بسته به سلیقه و نظر خودتان خواهد داشت. فراموش نکنید از آنجایی که سطح رویی شیرینی جات و کیک ها تا حدی مرطوب هستند و آلودگی را به خود جذب می کنند و یا ممکن است که خشک شوند، بد نیست اگر بیشتر تمایل به سمت و سوی خرید ظرف های درب دار در این خصوص نمایید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید کیک خوری

قابل استفاده در مایکروویو

به این مورد نیز توجه داشته باشید؛ یعنی سعی کنید به دنبال خرید کیک خوری باشید که از این قابلیت برخوردار می باشد. اگر ظرف انتخابی تان مجهز به این قابلیت باشد، می توان خیلی راحت شیرینی ها و کیک خود را بر روی آن گذاشته و سپس در داخل مایکروویو قرار دهید.

نحوه شستشوی ظرف

از توجه به نحوه شستشوی ظروف سرو و پذیرایی خود نیز غافل نشوید. برخی از کیک خوری ها از قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی برخوردار نیستند! پس اگر می خواهید که ظرفتان را با ماشین ظرفشویی بشویید، حتما باید به این مهم توجه کافی را داشته باشید.

قیمت کیک خوری

قیمت کیک خوری با توجه به تمام آنچه که ما در این مطلب برایتان شرح دادیم، تعیین می شود. با این حال فراموش نکنید که توجه به رنگ و طرح این قبیل از ظروف سرو و پذیرایی بایستی برایتان در اولویت قرار داشته باشد. همچنین فراموش نکنید که ظرف های کیک خوری و شیرینی خوری و آجیل خوری و … از جمله ظرف هایی هستند که باید تا چند سال برایتان کارایی داشته باشند، پس کمی در انتخاب و خرید آن ها دقت نمایید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید کیک خوری لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo