ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید بالش شیردهی

بالش شیردهی یک وسیله ی چند منظوره و کاربردی برای مادران می باشد. استفاده از آن موجب کاهش فشارهای جسمی مادر و راحتی نوزاد هنگام شیر خوردن می شود. بالش های شیردهی یک ابزار بی نظیر و چندمنظوره که در دوران بارداری و اولین سال تولد نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد. مقاله راهنمای خرید بالش شیردهی شما را با انواع بالش های شیردهی و نحوه استفاده آن آشنا می کند.

بالش شیردهی چیست؟

بالش شیردهی نوزاد بالشی است که به نگهداری نوزاد در ارتفاع مناسب کمک کرده و شیردهی به نوزاد را آسان‌تر می‌کند. و باعث عدم خستگی مادر شده و دردهای گردن و کمر را هنگام شیردهی به حداقل می رساند.

مزیت های استفاده از بالش شیردهی

 1. خوابی آرام دلچسب خواهید داشت.
 2. خوابیدن به پهلو امکان دارد.
 3. احساس آرامش و امنیت می کنید.
 4. به دلیل نرمی باعث سردرد و گردن درد نمی شوید.
 5. آرنج به جای نرم تکیه داده می شود.
 6. از خمیدگی ستون فقرات جلوگیری می شود.
 7. هنگام تغذیه نوزاد با شیر فشاری بر او وارد نمی شود.

توصیه های مهم استفاده از بالش شیردهی

 1. زنان باردار معمولاً از هفته ۱۵ بارداری یا زمانی که دچار مشکلات خواب می‌شوند، از بالش شیردهی استفاده می کنند. متخصصان توصیه می‌کنند از زمانی که متوجه بارداری می شوید، بالش شیردهی را مورد استفاده قرار دهید. هر چه زودتر استفاده کنید بدن با شرایط جدید زودتر انطباق پیدا می‌کند و دوره‌های پایانی بارداری خواب آرام بهتری خواهید داشت.
 2. بالش بارداری باید گردن شکم، کمر و مفاصل ران را حفاظت کند. به همین منظور بهتر است از نوع بلند و یکسره استفاده کنید.
 3. بهترین نحوه استفاده از بالش شیردهی خریداری شده را با آزمون و خطا پیدا کنید. هرگز به یک نحوه خاص اکتفا نکنید. بهترین روش برای هر فرد روشی است که در آن کمترین میزان فشار یا درد به اندامها وارد شود.
 4. در هنگام خریداری به کیفیت، جنس رویه، قابلیت ارتجاعی مواد داخلی و در نهایت قابلیت شستشو دقت فراوان داشته باشید.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید بالش شیردهی برای شما مادران گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز کودک دلبندتان مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است که در دسته کودک و نوزاد می توانید استفاده نمائید.

انواع بالش شیردهی

بالش های شیردهی با شکل های مختلفی مانند نعل اسبی برای زمانی که کودک قادر به نشستن نیست وجود دارد. می توان برای کودکانی که با شیشه تغذیه می‌شوند هم استفاده کرد، بالش نقش حفاظتی از کودک را ایفا می‌کند. بالش های شیردهی در طرح ها و مدل های متفاوت اما با هدف و کاربری تقریباً یکسان تولید می‌شوند. نوع مارپیچ و دستگیره دار در لیست این بالش ها قرار می گیرد. در ادامه با مقاله راهنمای خرید بالش شیردهی همراهمان باشید.

نحوه صحیح شیر خوردن نوزاد با بالش شیردهی

مقدار و سرعت خوردن شیر در نوزادان متفاوت می باشد. بعضی از نوزادان با مکش سریع و پرقدرت در کوتاهترین زمان شیر خورده و کار مادر را آسان می‌کنند. اما برخی دیگر از نوزادان بسیار آرام و طولانی مدت تغذیه می‌کنند، که برای مادر بسیار طاقت فرسا و مشکل است. این سختی مخصوصا در ماههای اول که نوزاد به دنیا آمده و زمان خواب او هنوز تنظیم نشده به نیمه شب موکول می‌شود. نگه داشتن سر نوزاد بر روی بالش معمولی در حالتی که مادر و نوزاد خواب آلود هستند، بسیار مشکل است. با استفاده از یک بالش شیردهی مناسب این کار تا حدودی آسان شده و در مدت زمان کمتری به شکل صحیح نوزاد تغذیه می شود.

بالش شیردهی ضدآلرژی

 یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در انتخاب وسایل برای نوزاد قابلیت ضد آلرژی می باشد. نوزادان با داشتن پوست حساس و سیستم ایمنی نسبتا پایین میزان بیشتری به میکروب ها، گرد و غبار و … حساس هستند. از آنجایی که مدت زمان زیادی با پوست نوزاد در تماس مکرر می باشد، بهتر است نوع ضد حساسیت را خریداری نمائید.

موارد استفاده دیگر از بالش شیردهی

 1. محل مناسبی برای خواب و استراحت نوزاد می باشدو
 2. این وسیله حامی و محافظ خوبی برای کودکانی که برای نشستن تمرین می‌کنند بوده و از افتادن و چرخ خوردن کودک جلوگیری می‌کند.
 3. با قرار دادن بالش زیر سینه کودک می‌توان زاویه مناسب برای نگاه کردن محیط برای کودک فراهم کرد.

روش استفاده درست از بالش شیردهی

برخلاف مرحله قبل یعنی هنگام زایمان که در آن عامل اصلی، مراقبت دهنده و پیش برنده زایمان یعنی ماما و یا پزشک است و با هدایت شما در طی هر یک از مراحل زایمان، در تمام طول آن با شما همراه خواهد بود، در مرحله شیردهی در ابتدا یک سری توضیحات و آموزش ها در بیمارستان به شما داده می شود و سپس این خودتان هستید که باید به عنوان عامل اصلی آن را انجام داده و نوزاد را نیز با خودتان همراه سازید. مقاله راهنمای خرید بالش شیردهی نحوه درست شیردهی به نوزاد را برای شما مادران گرامی در ادمه بیان می کند.

 1. با یک دست سینه خود را بگیرید طوری که چهار انگشت زیر و انگشت شصتتان بالای سینه قرار داشته باشد.
 2. با دست دیگر طوری نوزاد را در آغوش بگیرید که بر روی سر او کاملا تسلط داشته باشید.
 3. تمام بدن نوزاد را به خود نزدیک کنید.
 4. دستان خود را کمی به نوک سینه نزدیک کنید و با کمک نوک سینه تان لب بالای نوزاد را به سمت بالا بکشید.
 5. تمام نوک سینه بعلاوه هاله آن را در دهان نوزاد قرار دهید. در حقیقت برای خوردن شیر، نوزاد باید نوک سینه شما را بین زبان و سقف دهان خود فشار دهد.
 6. درنتیجه ی قرار دادن درست پستان در دهان نوزاد، لب پایین نوزاد باید به سمت عقب برگردد.
 7. مراقب باشید که سایر بخش های پستان، انگشتان و یا هر چیز دیگری مجراهای بینی نوزاد را مسدود نکند.
 8. وقتی موفق شدید نوزاد به درستی سینه برای حفظ پوزیشن مناسب یک بالش شیردهی زیر دست و آرنج خود قرار دهید، تا بتوانید برای مدتی آن وضعیت مناسب را حفظ کنید.

خلاصه مقاله

 1. بالش شیردهی یک وسیله ی چند منظوره و کاربردی برای مادران می باشد.
 2. باعث عدم خستگی مادر شده و دردهای گردن و کمر را هنگام شیردهی به حداقل می رساند.
 3. استفاده از این وسیله کاربردی هنگام تغذیه نوزاد مزیت های زیادی نسیب مادر و نوزاد می شود.
 4. شروع استفاده از بالش شیردهی بهتر است از اوایل بارداری انجام شود.
 5. بالش های شیردهی در طرح ها و مدل های متفاوت اما با هدف و کاربری تقریباً یکسان تولید می‌شوند.
 6. یکی از موارد مهم و تاثیر گذار برای نوزاد قابلیت ضد آلرژی می باشد.
 7. این وسیله را می توان به عنوان محافظ کودک هنگام نشستن استفاده کرد.
 8. نحوه درست شیردهی به نوزاد  را که در همین مقاله (راهنمای خرید بالش شیردهی) ذکر شده را به دقت مطالعه نمائید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید بالش شیردهی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo