ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید روغن ترمز

روغن ترمز مایعی است که عمل انتقال فشار هیدرولیکی را از پمپ ترمز به سیلندر ترمز بر عهده دارد، که نهایتاً باعث فشار لنت‌های ماشین به دیسک، کاسه ترمز و توقف خودرو می‌شود. روغن ترمز جزئی جدایی ناپذیر از سیستم ترمز هیدرولیکی است. به دلیل نوع عملکردی و وظیفه، روغن ترمز در خودرو باید تراکم پذیری حداقلی را دارا باشد و اجازه تشکیل حباب ندهد. برای آشنایی بیشتر با این سیال در ادامه مقاله راهنمای خرید روغن ترمز همراهمان باشید.

روغن‌ ترمزها یک ترکیب مصنوعی هستند، که بخش زیادی از آن دارای ترکیبات پلی گلیکول اتری می باشد. این روغن ها به رطوبت حساس بوده و با جذب کردن رطوبت، کاهش نقطه جوش را مشاهده خواهید کرد. در این وضعیت روغن ترمز خاصیت خود را از دست می‌دهد. نقطه جوش این روغن ها بیشتر از 185 درجه سانتی گراد می باشد. باید یادآور شد که تبخیر روغن ترمز باید بسیار اندک باشد و سازگاری مناسبی با قطعات فلزی و پلاستیکی که در تماس اند، داشته باشد.

همانطور که می دانید مهمترین بخش ماشین که از جان و مال شما حفاظت می‌کند، سیستم ترمز است. خرابی در این سیستم بسیار خطرناک بوده و امکان ایجاد هرگونه حادثه ای را ممکن می‌کند. به طور معمول خرابی سیستم ترمز در اثر استفاده روغن نامناسب و یا کاهش سطح روغن اتفاق می‌افتد. بنابراین برای بهره‌مندی از یک ترمز گیری خوب نیازمند استفاده از روغن با کیفیت و مناسب هستید. در ادامه مقاله قصد معرفی انواع روغن‌ ترمزهای اتومبیل را داریم. لطفا با ما همراه باشید.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید روغن ترمز برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز خودروی شخصیتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خودرو و ابزار اداری ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع روغن ترمز خودرو

روغن‌های ترمز در انواع گوناگون تولید می‌شوند، که در بسته بندی های متنوع روانه بازار شده اند. این روغن ها از pe-dot شروع شده و به DOT2 و در نهایت به DOT5.1 ختم می‌شوند. در بین مواد نام برده شده DOT3، DOT4 و DOT5.1 از نوع پایه گلیکول می‌باشند، که از پرمصرف‌ترین روغن‌های ترمز برای خودروهای سواری شناخته شده اند. DOT3 زرد رنگ بوده و DOT4 آبی می باشد. سیستم ترمز در هر خودروی بر اساس یکی از این روغن ها طراحی شده که نمی توان یکی را به جای نمونه دیگر استفاده کرد. به هیچ وجه نباید روغن های زرد و آبی با هم مخلوط شوند. به طور کلی برای عدم جایگزینی این سیال در خودرو دلیل خاصی وجود ندارد، اما به دلیل وجود ناسازگاری لاستیک های نشت بندی و آب بندی موجود در خودرو ممکن است باعث خوردگی و فرسودگی شوند.

نقطه جوش در نمونه DOT3 در حدود 250 درجه سانتی گراد و DOT4 در حدود 230 درجه سانتی گراد است. اگر رطوبت به این دو نمونه روغن ترمز راه پیدا کند، نقطه جوش آن ها به 140 و 150 درجه سانتی گراد کاهش پیدا می‌کند. با کاهش نقطه جوش در روغن ترمز، ترمز گیری به دلیل گرم شدن قسمت های مختلف ترمز و انتقال حرارت بیشتر به روغن، کارایی خود را از دست داده و هنگام فشار دادن پدال ترمز فشار لازم در پشت پیستون های ترمز ایجاد نمی شود. ترمزگیری با نقطه جوش پائین در این سیستم حساس به شدت افت می‌کند.

تفاوت روغن ترمز زرد و آبی

همانطور که در بالا ذکر شد بارزترین تفاوت این دو نمونه روغن در نقطه جوش آنها است. اما از تفاوت های دیگر موجود در این دو نوع روغن می توان به ظرفیت جوش و ساختار شیمیایی آنها اشاره کرد.

ظرفیت جوش

DOT3 هم در آب و هم در هوای آزاد عملکرد خوبی دارد. زیرا ظرفیت جوش مرطوب و خشک را با هم دارا است. ( دو نوع نقطه جوش خشک و مرطوب داریم. اولین به مایعات خالص اطلاق می شود، دومین مایعاتی که با آب اطلاق شده اند ). DOT4 اگرچه ظرفیت جوش خشک بسیار خوبی دارند، اما وقتی آب جذب کند، نمی توان گفت با همان عملکرد باشد. به همین دلیل از DOT3 در وسایل نقلیه استاندارد و از DOT4 در وسایل نقلیه مسابقه ای مورد استفاده بیشتری قرار می‌گیرند. البته باید یادآور شد که نوع روغن را شرکت سازنده خودرو در کاتالوگ ماشین های تولیدیشان ذکر می‌کنند.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید روغن ترمز

ساختار شیمیایی

DOT3 مبتنی بر دی اتیلن گلیکول و DOT4 از گلیکول و بورات تشکیل شده اند. ساختار شیمیایی موجب تحمل نقطه جوش بالاتر در DOT4 نسبت به DOT3 شده است.

استانداردهای مهم در روغن ترمز خودرو

روغن های ترمز باید برای 4 استاندارد مهم تست شوند؛

 1. در دمای پایین سیال بمانند. نباید با انجماد سفت شوند.
 2. در برابر جوش مقاومت داشته باشند.
 3. عملکرد خوب با سایر بخش‌های سیستم ترمز داشته باشند.
 4. میزان خوردگی در سیستم ترمز را کاهش دهند.

روغن‌های ترمز در صورت نشت بسیار خورنده بوده و به رنگ و سایر پوشش های خودرو آسیب می رسانند. روغن ترمز را دور از دسترس کودکان قرار دهید. هنگام تعویض روغن قدیمی را در ظرفی نگهداری کنید، تا به محیط زیست آسیبی وارد نشود.

ویژگی های روغن ترمز خوب

 1. نیاز به تعویض سالیانه نداشته باشد.
 2. از خوردگی سیستم ترمز جلو گیری کند.
 3. با افزایش دما تبخیر نشود.
 4. با کاهش دما سیال بماند و منجمد نشود.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید روغن ترمز

برند روغن ترمز خودرو

پریستون آمریکا و همچنین توتال فرانسه از شرکت‌های تولیدی روغن ترمز قدر در جهان هستند. اما از برندهای داخلی می‌توان به فومن شیمی اشاره کرد، که یکی از قدیمی ترین شرکت های تولیدی در زمینه تولید روغن ترمز می باشد.

قیمت روغن ترمز خودرو

قیمت این محصول نسبت به سایر روغن های مصرفی در خودرو قیمت مناسب تری دارد. نسبت به تاریخ قید شده در کاتالوگ خودرو و یا تست های مربوط به زمان تعویض روغن، در بهترین زمان ممنکن سعی در تعویض آن داشته باشید.

زمان تعویض روغن ترمز خودرو

با گذشت زمان روغن ترمز رطوبت هوا را جذب کرده و خاصیت خود را از دست می دهد. به همین دلیل در فواصل زمانی مشخص باید تعویض شود. اغلب خودروسازها و شرکت‌های تولیدی روغن، زمان تعویض را 2 سال بیان می‌کنند. البته بهتر است به کاتالوگ خودرو مراجعه کرده و یا از دستگاه تست روغن ترمز استفاده کنید.

به دلیل حساسیت سیستم ترمز سعی کنبد تعویض روغن ترمز را در تعمیرگاه های مجاز انجام دهید. پس از تعویض روغن ترمز، هواگیری و پرکردن ترمز را فراموش نکنید.

نحوه بررسی و تعویض روغن ترمز خودرو

 1. بالای مخزن را با دقت تمیز کنید.
 2. درب مخزن روغن ترمز خودرو را باز کنید.
 3. سطح روغن ترمز را چک کنید.
 4. رنگ روغن ترمز را چک کنید.
 5. در صورت نیاز اقدام به تعویض روغن نمائید.

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید روغن ترمز لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نکته خرید - قیمت روز اکتان پلاس لیکومولی مدل Plus حجم 150 میلی لیتر به همراه کاتالیزورشوی پروتک بسته 9 عددی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اکتان بوستر لیکومولی بر اساس پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا برای افزودن به سوخت ساخته شده است. پایین آمدن توان موتور ممکن است برای خیلی از ما پیش آمده باشد، یکی از راه حل‌هایی که در این مواقع کارساز است استفاده از اکتان بوستر است. این محصول بر اساس روش تحقیقی RON تعداد اکتان سوخت را 4 واحد افزایش می‌دهد. همچنین با مکمل بنزین لیکومولی می‌توان عملکرد سوخت را افزایش داد و از آسیب موتور ناشی از احتراق سوخت (ناک) جلوگیری کرد. اگر شاخص اکتان خودرو پایین تر از حد استاندارد باشد عملکرد موتور دچار مشکل می‌شود. اکتان بوستر لیکومولی برای ارتقاء عملیات موتورهای بنزینی در جاهایی که شاخص اکتان پایین است طراحی شده است و باعت احتراق كامل موتور می‌شود. در نتیجه راندمان موتور به حداكثر می‌رسد و در مصرف سوخت صرفه‌جویی می شود. اکتان بوستر لیکومولی با افزایش عدد اکتان مصرف سوخت را پایین می‌آورد و باعث کاهش آلودگی هوا نیز می‌گردد. اکتان بوستر لیکومولی برای 50 لیتر بنزین کافی است. تمیز کننده مبدل کاتالیزور و سنسور اکسیژن بلو چم سری پروتک از برترین تمیزکننده ها در بین رقبای خود است و جز 10 تمیز کننده کاتالیزور و سنسور اکسیژن مطرح دنیا به شمار می رود. این محصول به طور مستقیم موجب رفع گرفتگی و تمیز شدن مبدل کاتالیزور و سنسور اکسیژن می شود و سبب خاموش شدن قطعی چراغ چک خودرو ناشی از گرفتگی کاتالیست می شود. این محصول سبب تمیز شدن محفظه احتراق، سوزن ها و سوپاپ های EGR می شود و جالب است بدانید حتی موجب تمیز شدن محیط داخل توربو خودرو، برای خودروهایی که مجهز به توربو شارژر هستند، می شود. در تولید این محصول از بروزترین و بهترین افزودنی ها استفاده شده است و موجب جلوگیری از تشکیل مجدد رسوبات کربنی می شود. نسبت ترکیب این محصول با حداکثر 80 لیتر سوخت است. از این محصول برای تمامی خودروهای بنزینی، دیزلی و هیبریدی می توان استفاده کرد. دوره مصرف این محصول هر 10000 کیلومتر یا 4 ماه است. این محصول سبب بهینه سازی عملکرد موتور می شود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اکتان بوستر امس اویل مدل Race حجم 355 میلی لیتر بسته 3 عددی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

قدرتمند ترین و با کیفیت ترین اکتان بوستر دنیا بدون شک می توان به این محصول گفت، محصول اکتان بوستر ای ام اس اویل مدل Dominator با حجم 355 میل می تواند عدد اکتان بنزین شمارو تا 40 پونت افزایش دهد، این برند جز تاپ ترین و با کیفیت ترین برند های روز دنیا شناخته شده است، اکتان بوستر ای ام اس اویل مدل Dominator ساخت کشور که یکی از قدرتمندترین افزایش دهنده کیفیت سوخت در دنیا به حساب می‌آید. این محصول همیشه جز اولین اکتان برتر دنیا د رتبه بندی دنیا بوده است. اکتان بوستر ای ام اس اویل مدل Dominator از محبوبترین برندهای مکمل سوخت است که علاوه بر رفع ناک زدن موتور، موجب افزایش چشمگیر شتاب و توان موتور میگردد. روانکاری بالا جهت حرکت راحت رینگ پیستون، محافظت از سیت سوپاپ و کاهش مصرف سوخت از ویژگیهای بارز این اکتان میباشد. اکتان بوستر 40 پوینتی ای ام اس اویل مدل Dominator از جمله قویترین و پرطرفدارترین اکتان بوسترهای دنیاست که بر خلاف برخی از اکتانهای دیگر، برای خودروهای توربو، شش و هشت سیلندر نیز بسیار مفید و کاربردی بوده و یک تقویتکننده عملکرد خالص و واقعی است که کاملا برای سنسورهای اکسیژن و مبدلهای کاتالیزور نیز ایمن است. اکتان ای ام اس اویل مدل Dominator را میتوان حداکثر در یک باک 60 لیتری بنزین معمولی و یا سوپر استفاده نمود که موجب افزایش 40 پوینتی یا 4 واحدی عدد اکتان بنزین گردد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اکتان پلاس لیکومولی مدل Plus حجم 150میلی لیتر به همراه کاتالیزورشوی پروتک بسته 6 عددی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اکتان بوستر لیکومولی بر اساس پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا برای افزودن به سوخت ساخته شده است. پایین آمدن توان موتور ممکن است برای خیلی از ما پیش آمده باشد، یکی از راه حل‌هایی که در این مواقع کارساز است استفاده از اکتان بوستر است. این محصول بر اساس روش تحقیقی RON تعداد اکتان سوخت را 4 واحد افزایش می‌دهد. همچنین با مکمل بنزین لیکومولی می‌توان عملکرد سوخت را افزایش داد و از آسیب موتور ناشی از احتراق سوخت (ناک) جلوگیری کرد. اگر شاخص اکتان خودرو پایین تر از حد استاندارد باشد عملکرد موتور دچار مشکل می‌شود. اکتان بوستر لیکومولی برای ارتقاء عملیات موتورهای بنزینی در جاهایی که شاخص اکتان پایین است طراحی شده است و باعت احتراق كامل موتور می‌شود. در نتیجه راندمان موتور به حداكثر می‌رسد و در مصرف سوخت صرفه‌جویی می شود. اکتان بوستر لیکومولی با افزایش عدد اکتان مصرف سوخت را پایین می‌آورد و باعث کاهش آلودگی هوا نیز می‌گردد. اکتان بوستر لیکومولی برای 50 لیتر بنزین کافی است. تمیز کننده مبدل کاتالیزور و سنسور اکسیژن بلو چم سری پروتک از برترین تمیزکننده ها در بین رقبای خود است و جز 10 تمیز کننده کاتالیزور و سنسور اکسیژن مطرح دنیا به شمار می رود. این محصول به طور مستقیم موجب رفع گرفتگی و تمیز شدن مبدل کاتالیزور و سنسور اکسیژن می شود و سبب خاموش شدن قطعی چراغ چک خودرو ناشی از گرفتگی کاتالیست می شود. این محصول سبب تمیز شدن محفظه احتراق، سوزن ها و سوپاپ های EGR می شود و جالب است بدانید حتی موجب تمیز شدن محیط داخل توربو خودرو، برای خودروهایی که مجهز به توربو شارژر هستند، می شود. در تولید این محصول از بروزترین و بهترین افزودنی ها استفاده شده است و موجب جلوگیری از تشکیل مجدد رسوبات کربنی می شود. نسبت ترکیب این محصول با حداکثر 80 لیتر سوخت است. از این محصول برای تمامی خودروهای بنزینی، دیزلی و هیبریدی می توان استفاده کرد. دوره مصرف این محصول هر 10000 کیلومتر یا 4 ماه است. این محصول سبب بهینه سازی عملکرد موتور می شود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ضد یخ خودرو آیسین مدل LLC حجم 4000 میلی لیتر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

ضدیخ آیسین قرمز مدل AISIN LONG LIFE COOLANT توسط شرکت AISIN ژاپن متعلق به گروه تویوتا در ژاپن تولید و عرضه میگردد. آیسین LLC هم خنک کننده و هم ضدجوش ANTIBOILING و هم ضد یخ ANTIFREEZE است. 48 تا 52 درصد این ماده اتیلن گلیکول و 50 درصد آن، آب مقطر است. علاوه بر اتیلن گلیکول و آب مقطر، از مواد ضد زنگ antirust ، مواد ضد جوش و ضدیخ فرسایش نیز در ضدیخ و مایع کولانت استفاده میشود، و تقریبا عمر مفید این نوع کولانت 3 سال یا 75000 کیلومتر میباشد. ضدیخ آیسین LLC هم برای خودروهای بنزینی (سواری) و هم خودروهای دیزلی Trucks که ضدیخ و مایع خنک کننده موتور انها قرمز سبز میباشد، استفاده میشود. این محصول سازگاری عالی برای استفاده در رادیاتور خودروهای: تویوتا، هوندا، سوزوکی، رنو، پژو، مزدا ، هیوندای،کیا، میتسوبیشی، نیسان، جک، جیلی، بسترن، بی وای دی، ام وی ام، برلیانس، سانگ یانگ، سیتروئن، بیسو، هاوال، دانگ فنگ، گریت وال، دنا، هاوال، هایما، ام جی، پروتون، چری، پاژن، ولوو، ایسوزو را دارد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اکتان بوستر و مکمل سوخت وینز مدل سوپرمیوم حجم 250 میلی لیتر بسته 12 عددی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

همانطور که میدانید استفاده از سوخت مناسب و مربوطه می‌تواند به حفظ و بهبود عملکرد سیستم سوخت خودروی شما کمک کند و مشکلاتی مانند افزایش مصرف سوخت یا ساییدگی قطعات را تا حد چشمگیری کاهش دهد. ما برآن شدیم تا این محصول را از شرکت Wynns برای شما فراهم سازیم تا موارد ذکر شده را به امغان آوریم. همچنین مکمل بهبود دهنده کیفیت سوخت و بنزین Wynns Supremium موجب جلوگیری از ايجاد آسيب برای كاتاليزور اگزوز و سنسور اكسيژن همراه با كاهش مصرف سوخت میشود. این محصول با توجه به گزارش عملکرد موجب افزایش طول عمر و کاهش اصطحکاک داخلي بين اجزا سيستم سوخت رساني میشود. علاوه بر موارد ذکر شده برطرف کننده آب و رطوبت داخل باک سوخت نیز میباشد. کاهش اصطکاک داخلی بین قطعات در سیستم سوخت و کاهش مصرف سوخت اضافی هنگام استفاده از سوخت E10 (بنزین معمولی)/ تمیز کردن و حفظ تمیزی انژکتورها، سوپاپ‌ها و سیستم سوخت رسانی/ جلوگیری از حفره‌زنی و ساییدگی در قطعات سیستم سوخت و تضمین حفاظت شدید در برابر خوردگی هنگام استفاده از سوخت E10/ روان کردن و حفاظت از پمپ سوخت و انژکتورها/

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اکتان پلاس و مکمل بنزین لیکومولی مدل New Plus حجم 150 میلی لیتر 12 عددی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

مکمل بنزین اکتان بوستر خودرو لیکومولی LIQUI MOLY مدل Octane Plus, بر اساس پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا برای افزودن به سوخت ساخته شده است. پایین آمدن توان موتور ممکن است برای خیلی از ما پیش آمده باشد، یکی از راه حل‌هایی که در این مواقع کارساز است استفاده از اکتان بوستر است. اکتان بوستر خودرو لیکومولی بر اساس روش تحقیقی RON تعداد اکتان سوخت را 4-2 واحد افزایش می‌دهد. همچنین با مکمل بنزین لیکومولی می‌توان عملکرد سوخت را افزایش داد و از آسیب موتور ناشی از احتراق سوخت (ناک) جلوگیری کرد. اگر شاخص اکتان خودرو پایین تر از حد استاندارد باشد عملکرد موتور دچار مشکل می‌شود. مکمل بنزین اکتان بوستر خودرو لیکومولی برای ارتقاء عملیات موتورهای بنزینی در جاهایی که شاخص اکتان پایین است طراحی شده است و باعت احتراق كامل موتور می‌شود. در نتیجه راندمان موتور به حداكثر می‌رسد و در مصرف سوخت صرفه‌جویی می شود. اکتان بوستر لیکومولی با افزایش عدد اکتان مصرف سوخت را پایین می‌آورد و باعث کاهش آلودگی هوا نیز می‌گردد. اکتان بوستر لیکومولی برای 50 لیتر بنزین کافی است. روش استفاده: ابتدا اکتان پلاس را درون مخزن بنزین بریزید. سپس سوخت‌گیری کنید.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز مکمل سوخت خودرو آرتمن مدل N_300 حجم 4000میلی لیتر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

امروزه در تمامی کشور ها یکی از ملزومات نگهداری از خودروهای مسابقه ای و پیشرانه های پر قدرت استفاده از سوخت های پیشرفته با اکتان و قدرت احتراق بالا می باشد.شرکت آرتمن برای اولین بار در جهان اقدام به تولید نوعی ترکیب بر پایه ی نیترو با اکتان بالاتر از 300 نموده است که تنها با افزودن 10 درصد حجمی از این ترکیب به بنزین سوپر نتیجه ی حاصل برابر سوختی با اکتان بالاتر از 114 و قدرت احتراق فوق العاده می باشد. در تست های انجام شده با داینامومتر شاهد افزایش قدرت تا 6 اسب بخار بر روی موتور 100 اسب بخاری پژو و همچنین افرایش 12 اسب بخاری بر روی موتور 260 اسب بخاری ب.ام.و بوده ایم.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اکتان بوستر ووفر مدل Shot Pro 10 حجم 500 میلی لیتر بسته 10 عددی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اکتان بوستر ووفر مدل +SHOT PRO 10 حجم 500 میلی لیتر یه مکمل بنزین خوب است که عدد اکتان بنزین را تا 10 واحد (در 50 لیتر بنزین) افزایش می‌دهد. این محصول مصرف سوخت را کاهش می‌دهد و باعث بهبود عملکرد موتور خودرو نیز می‌شود. باتوجه به پایین بود عدد اکتان، می‌توان از این محصول برای جبران کمبود میزان اکتان در بنزین استفاده کرد. این محصول فاقد MMT می‌باشد و هیچ‌گونه ضرری برای پمپ بنزین، موتور خودرو، انژکتورها، سنسور اکسیژن و کاتالیزور ندارد. بیشترین تاثیر اکتان بوستر ووفر مدل +SHOT PRO 10 بر روی خودروهای کلیه مدل‌های تویوتا، هوندا، میتسوبیشی، نیسان، مزدا، هیوندایی، کیا، رنو، اپل، سانگ یانگ، دی اس، سیتروئن، ماکسیما، سوزوکی، مورانو، سوبارو، پاژن، زانتیا، پارس، ELX، پروتون، سمند، پژو 405، دنا، پژو 206، رانا، ال نود، EF7، تیبا، کوئیک، ریو، ساینا و پراید می‌باشد و در صورت استفاده در خودروهای با موتور قوی‌تر، بازده آن کاهش می‌یابد. در صورتی که خودروی شما در این لیست نیست، پیشنهاد می‌گردد جهت استفاده از اکتان‌های با کیفیت ووفر مدل مناسب برای خودروی خود را از دیجی‌کالا تهیه فرمایید. اکتان‌های ووفر شامل مدل‌های Shot Pro 2, Shot Pro 3, Shot Pro 4, Shot Pro 6, Shot Pro 8, Shot Pro 10, CH-C, CH-B, CH-Power, Power Increaser, Octanium می‌باشند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز مکمل روغن موتور زادو مدل ماکزیموم اس یو وی حجم 360 میلی لیتر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

مکمل روغن احیاگر و ترمیم کننده موتور ماکزیمم زادو، معجزه ای جهانی در صنعت خودرو است. این محصول با تکنولوژی منحصر به فرد و استثنائی خود، بدون نیاز به خرج هزینه های گزاف و باز کردن موتور خودرو، مشکلات مربوط به روغن سوزی را رفع کرده و از قطعات در برابر آسیب های آتی محافظت می کند. این محصول ابتدا به ترمیم سطوح آسیب دیده داخل موتور و خصوصا سیلندر پرداخته و آنها را به مانند روز اول، ترمیم می کند. سپس با ایجاد لایه ای محافظتی از جنس آلیاژ سرامیک-فولاد بر روی تمامی سطوح داخل موتور، از آسیب دیدگی های این چنینی آنها در آینده محافظت کرده و در انتها با افزایش خاصیت روان سازی روغن، اصطکاک و سایش مضر قطعات بر روی یکدیگر را تقریبا به صفر رسانده و باعث عملکرد فوق العاده نرم و روان خودرو می شود. مزیت استفاده از این محصول در برابر تعمیرات گزاف و هزینه بر این است که شما نیاز به باز کردن موتور و ایجاد مشکلات احتمالی دیگر نخواهید داشت، علاوه بر این، هزینه های شما بسیار کاهش یافته و مهمترین نکته آن نیز این است که خودروی شما با تکنولوژی روز جهان مورد ترمیم قرار می گیرد. خاصیت و ویژگی های این مکمل با تعویض روغن از بین نرفته و تا 100 هزار کیلومتر، ماندگاری دارد. احیاگر ماکسیمم اس یو وی در مقیاس نانو و با تکنولوژی بسیار پیشرفته روانکار-احیاگر سطوح خورده شده فلزی و پلاستیکی موتور را از همان لحظه افزوده شدن تا 5 هزار کیلومتر شروع به ترمیم و ریکاوری مینماید. فاکتور RF و یا روند ریکاوری در این مکمل عدد 100 میباشد به این معنی که این احیاگر قادر است موتور خودرو ایی که قطعات داخلی آن شکستگی و یا آسیب بیش از 50 درصد نداشته باشد هماهنند روز اول ترمیم نماید. احیاگر اس یو وی زادو علاوه بر داشتن احیاگر وان استیج دارای تکنولوژی 3C میباشد. این احیاگر قابل استفاده در خودرو های شاسی٬ ون٬ انواع کامیونت تا حجم روغن 10 لیتر میباشد. 3C علاوه بر احیای قطعات داخلی موتور به ترمیم و بهبود کیفیت قطعات پلاستیکی و نمدی نیز میپردازد و این لایه محافظتی تا 100 هزار کیلومتر پایداری خواهد داشت.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اکتان بوستر و مکمل سوخت وینز مدل Octane Booster حجم 325 میلی لیتر بسته 12 عددی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

این محصول ( اکتان تقویت کننده و محافظ سوپاپ وینز Wynns Octane Booster and Valve Seat Protector ) اکتان و محافظ سوپاپ وینز است که عدد اکتان را به 5 واحد افزایش داده و با ایجاد یک لایه محافظ، از تاثیرات منفی سرب بر روی سوپاپ ها جلوگیری میکند. این مکمل فوق العاده، علاوه بر موارد ذکر شده، باعث کاهش و جلوگیری از لرزش های موتور شده و همچنین از آسیب های ناشی از تکان موتور جلوگیری میکند. این محصول تحت عنوان مدل (Octane Booster) به بازار عرضه شده است و ساخت کشور بلژیک می باشد. این مکمل سوخت قادر است اکتان بنزین را افزایش داده و با قابلیت شستشوی انژکتور، عملکرد محفظه احتراق را بهبود بخشد. اگر می‌خواهید فضای درون موتور خودروی خود را تمیز نگه دارید، عملکرد موتور خودروی خود را بهبود دهید و از شتاب و قدرت بیشتری بهره‌مند شوید، می‌توانید محصول مکمل بنزین وینز را انتخاب کنید. هنگامی که انژکتورها کثیف می‌شوند، سوخت به‌صورت نامنظم اسپری می‌شود و همین امر سبب می‌شود تا قابلیت بخار شدن و کوچک شدن ذرات بنزین کم شده و سرعت انتشار سوخت پایین بیاید. محصول مکمل سوخت (Wynns) «وینز» با کیفیت ساخت بالا، با از بین بردن ذرات هیدروکربنی موجود در محفظه موتور و انژکتور، هم باعث عملکرد بهتر موتور و هم افزایش عمر آن می‌گردد. همچنین با از بین رفتن این ذرات، قدرت و شتاب موتور خودرو نیز افزایش می‌یابد.ساخت کشور بلژیک

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز روغن گیربکس خودرو آیسین مدل AFW-PLUS ظرفیت 4 لیتر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

AFW Plus روغن گیربکس با کارایی و کیفیت بالا برای خودرو‌های مختلف دنده اتوماتیک که به صورت مخصوص برای تامین نیاز‌های طیف گسترده‌ای از خصوصیت‌های گیربکس‌های اتوماتیک که از SPll،SPlll ، DEXRONlll،MERCON V ، Allison C-4،Toyota Tlll ،lV و WS استفاده می کنند فرمول و طراحی شده است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اکتان بوستر و مکمل سوخت ردکس مدل Petrol Boost حجم 250 میلی لیتر بسته 10 عددی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

به دلیل متغیر بودن کیفیت بنزین، کمپانی ردکس که از سال 1922 همواره در صنعت و تکنولوژی محصولات و مکمل های موتور، اول بوده است، محصولی به نام REDEX PETROL BOOSTER اکتان بوستر را ارایه داده تا کارایی سوخت بنزین را به حداکثر رسانده و همینطور مصرف بنزین اقتصادی باشد. این اکتان بوستر عدد اکتان بنزین شما را تا 15 پوینت افزایش می دهد، پس فرقی ندارد که چه بنزینی به اتومبیل خود بزنید، با این محصول می توانید مطمین باشید که ماشین شما بهترین کیفیت سوخت را دریافت می کند. اکتان بوستر ردکس را به یک باک پر اضافه کنید و بهتر است که این محصول به صورت مرتب و برای هر باک بنزین مصرف شود، تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز روغن موتور خودرو تویوتا مدل 20W50 حجم 5 لیتر بسته دو عددی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

شرح کالا: برای داشتن خودرویی سالم موارد زیادی وجود دارد که توجه به آن‌ها ضروری است و روغن موتور را نیز می‌توان جزو آن‌ها دانست. روغن موتور وظیفه‌ی روانکاری و تمیزکردن قلب تپنده‌ی خودرو یعنی موتور را بر عهده دارد. محصول فوق با کیفیت ترین روغن موتور عرضه شده توسط تویوتا موتور کورپوریشن بوده که از کیفیت بالایی برخوردار است. سطح کیفی API این محصول SL/CF است و به توصیه تویوتا از آن می‌توان برای کلیه خودروهای جدید تولیدی این شرکت (به غیر از خودروهای لکسوس ، خودروهای هیبریدی و جی تی ) استفاده کرد. این محصول علاوه‌بر روانکاری، قدرت تمیزکنندگی مناسبی دارد و مانع از ایجاد رسوبات و ایجاد خوردگی و واکنش اکسیداسیون در بخش‌های متحرک موتور خودرو می‌شود. این موضوع موجب افزایش راندمان موتور خودرو شده و در کاهش میزان مصرف سوخت تاثیر مثبتی دارد. گرانروی این روغن موتور 20W50 است که موجب می‌شود به‌ راحتی بتوان از آن در آب‌وهوای گرم و سرد (چهار فصل سال) استفاده کرد. توصیه شرکت برای تعویض این روغن موتور 5000 کیلومتر همراه با تعویض فیلتر روغن اصلی می باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز روغن موتور آدینول مدل 0w20 SP حجم 5 لیتر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

روغن موتور ادینول مدل SP با درجه گرانروی 0w20 تولید شده در کشور آلمان میباشد. این روغن یکی از با کیفیت ترین روغن موتور های موجود در بازار است. یکی از نقاط تمایز این روغن موتور با سایر روغن موتور ها کارکرد بسیار بالا این روغن موتور میباشد. یکی از تفاوت های این روغن موتور با دیگر روغن موتور ها قدرت معلق کنندگی این روغن موتور میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز روغن موتور ولولین مدل 10w-40 Max Life حجم 4.7 لیتر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

ولولین در این روغن موتور از فرمول و فناوری اختصاصی مکس لایف استفاده کرده است؛ مکس لایف شامل ترکیبی از چند روغن سینتتیک باکیفیت و افزودنی آنتی‌اکسیدان است که با تمیز کردن رسوبات و لجن‌های موجود در موتور و همچنین محافظت و آب‌بندی مجدد قطعات متحرک قوای فنی، جانی تازه به خودرو می‌بخشد. هدف اصلی از تولید روغن موتور ولولین سینتتیک MaxLife با ویسکوزیته 10W-40، نهایت استفاده از خودرو تا جایی که موتور و قوای محرکه توان دارد، است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز روغن موتور شل مدل Shell Formula 5W-30 حجم 4.73 لیتر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

روغن موتور شل 5W-30 مدل فرمولا می باشد که در آن از بهترین فرمولاسیون ساخت روغن موتور استفاده شده است که عملکرد خاصی در تمیز کردن موتور خودروها دارد. خاصیت شویندگی شل در کارکرد 5000 کیلومتر این امکان را به شما میدهد که دریک دوره مصرف، تمام جرم و رسوب داخل موتور را لایه برداری کرده و تمام قطعات به روز اول برگردند. این مزیت باعث بازگشت کیفیت و قدرت موتور و کاهش صدای آن خواهد شد. از دیگر ویژگی های روغن موتور شل 5W-30 مدل فرمولا می توان به کاهش اصطکاک قطعات و محافظت عالی در برابر زنگ زدگی موتور اشاره کرد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز روغن موتور میتسوبیشی موتورز مدل 20W50 حجم 4 لیتر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

همیشه توصیه تولیدکنندگان خودرو استفاده از روغن موتور با کیفیت برای موتور خودرو می باشد . به همین منظور خود سازندگان خودرو اقدام به تولید روغن و سایر محصولات مصرفی و عرضه آنها برای استفاده مشتریان خود می باشند و همیشه با کیفیت ترین محصولات را در برند خودشان تولید می نمایند . محصول پیش روی شما میتسوبیشی موتورز، که مورد تایید این شرکت برای خودروهای تولیدی آن می باشد. در صورت استفاده از این روغن بهتر است به توصیه شرکت هر 5000 کیلومتر همراه با فیلتر روغن اصلی آن را تعویض نمایید.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز روغن موتور خودرو آیسین مدل 5W-30 SN PLUS ظرفیت 5000 میلی لیتر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

روغن موتور تمام سنتتیک آیسین با گرانروی 5W-30 مدل +greenTECH بر مبنای روغن پایه با ویسکوزیته بالا VHVI و افزودنی های با کارکرد بالا و بهبود دهنده شاخص ویسکوزیته فرموله و بهینه سازی شده است و با الزامات استانداردهای API SN PLUS و ILSAC GF-5 همخوانی دارد. این روغن موتور مقاومت بالایی در برابر تنش های برشی دارد و باعث کاهش خرابی اجزای اصلی موتور از جمله رینگ پیستون شده و از پدیده احتراق زودرس در دور پایین LSPI در موتورهای T-GDI کاربرد مناسب برای انواع موتورهای بنزینی و دیزلی چهار زمانه و خودروهای تجهیز شده با DOHC و EFI و VVT، موتورهای توربوشارژ و دیزلی و موتورسیکلتهای با موتور بنزینی چهارزمانه و ماشینهای مسابقه این گرید روغن برای آب و هوای سرد و مناطق سردسیر مناسب میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز روغن موتور ای ام اس اویل مدل 5w30 حجم 946 میلی لیتر بسته 4 عددی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

برند امس اویل (AMSOIL) از برندهای مطرح جهانی در حوزه محصولات نگهداری خودرو بوده و ساخت کشور آمریکا است. همچنین امس‌اویل از برندهای مطرح و تاپ جهانی است و همیشه جز 3 برند برتر دنیا در حوزه محصولات نگهداری خودرو است. استفاده از مواد اولیه با کیفیت و متمایز نسبت با سایر برندها، از ویژگی های بارز این برند است. محصولات امس اویل انتخاب اکثر رانندگان خودروهای مسابقه ای در سطح جهانی بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. جالب است بدانید که اولین شرکتی که روغن های سنتتیک را به دنیا معرفی کرد کمپانی امس اویل بوده و همیشه محصولات این برند از کیفیت و محبوبیت خاصی برخوردار است. روغن موتور AMSOIL ویسکوزیته 5w30 با حجم 1 کوارت (946 میلی لیتر) و تکنولوژی ساخت تمام سنتتیک است. این محصول به گونه ای فرموله شده است که بالاترین محافظت را در سخت ترین شرایط دمایی و واکنش های ناگهانی پیشرانه خودرو را دارد. فرموله شده بر اساس پیشرفته ترین تکنولوژی افزودنی های سنتتیک که موجب محافظت بی نظیر از پیشرانه خودرو میگردد. پاک کننده رسوبات روغن و اکسید روغن و‌جلوگیری از تشکیل مجدد آن از دیگر ویژگی های این محصول است. استاندارهای این محصول شامل: API: SP — ACEA: A5/B5 — ILSAC: GF-6A — FORD WSS-M2C946-B1 / M2C946-A / M2C929-A / M2C961-A1 – GM DEXOS 1 Gen3 – CHRYSLER MS 6395 – HONDA HTO-06

بیشتر بدانید . . . !

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo