دیجی پرایم - راهنمای شیشه شیر نوزاد و کودک

راهنمای خرید شیشه شیر

یقینا شیر مادر بهترین تغذیه برای نوزاد تازه متولد شده می باشد ولی در عین حال گاهی اوقات ناچارا به دلایل مختلف نوزاد به شیشه شیر و شیر کمکی نیاز پیدا می‌کند. در ادامه مقاله راهنمای خرید شیشه شیر را که توسط گروه تحقیقاتی دیجی پرایم تهیه و منتشر شده است، همراهمان باشید.

وقتی اسم تغذیه نوزاد با شیشه شیر به میان می‌آید هیچ خط و ربطی برای یک انتخاب مناسب وجود ندارد و بستگی به خود نوزاد دارد. بعضی از نوزادان هر شیشه شیری را مشتاقانه می‌پذیرند و بعضی فقط به یک مدل خاصی رضایت می‌دهند. خرید یک شیر خوب نیازمند دقت زیادی می باشد که از هر لحاظ مناسب بوده و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. شیشه شیر ها معمولا از چهار قسمت اصلی که شامل: بطری (شیر یا مایع درون آن ریخته می شود.) سری شیشه شیر (که نوزاد آن را در دهان کرده و مایع را می مکد.) سرپیچ (که بین بطری و سری شیشه شیر قرار می‌گیرد و با چرخاندن روی بطری سفت شده و مانع خروج مایع درون شیشه می شود.) درپوش (هنگام استفاده نشدن برای تمیز نگه داشتن سری شیشه شیر و جلوگیری از ورود گرد و خاک و دیگر عوامل بیرونی به درون شیشه شیر می شود.) تشکیل می شود.
از طرفی هم جنس خود بدنه شیشه شیر یا همان بطری در بازار نوع های مختلفی دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید شیشه شیر برای شما مادران گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز کودک دلبندتان مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است که در دسته راهنمای خرید ( کودک و نوزاد ) می توانید استفاده نمائید.

شیشه شیر نوع پلاستیکی

رایج ترین ماده ای که در بطری های شیر استفاده می‌شود پلاستیک است. پلاستیک ارزان قیمت و سبک است و به راحتی هر مدلی شکل می‌گیرد. شیشه شیرهایی که بطری‌های آنها پلاستیک است با افتادن نمی شکند و رطوبت هوا را به بدنه خود نمی گیرند. شاید والدین با تجربه به شما در مورد استفاده از شیشه شیر های پلاستیکی هشدار بدهند که این نوع شیشه ها از پلاستیک های مضر BPA ساخته شده اند. اما از سال ۲۰۱۲ میلادی سازمان سازمان جهانی غذا و دارو استفاده از این نوع پلاستیک را ممنوع کرده و فقط مجاز به استفاده از پلاستیک های هستند که BPA ندارند. نوع پلاستیک استفاده شده در شیشه را با توجه به علامت های <#۱> و <#۲> و <#۴> و <#۵> که از نوعی ایمن هستند و <#۷> که از جنس پلی کربنات و مضر هستند را شناسایی کرد.
به طور حتم هر محصولی معایب و مزایایی دارد که بو گرفتن، خراشیده شدن، فرسوده شدن با گذشت زمان و از هم پاشیدن ترکیب پلاستیک در دماهای بالا از معایب و وزن سبک، قیمت ارزان و کاهش احتمال شکستگی از مزایای این نوع شیشه می باشد. لطفا با ادامه مقاله راهنمای خرید شیشه شیر کودک و نوزاد با ما همراه باشید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید
دیجی پرایم - بهترین راهنما

شیشه شیر نوع شیشه‌ای

بطری‌های شیشه‌ای دارای سطح صافی هستند که تمیز کردن آنها بسیار آسان است و نیاز به صرف زمان زیادی برای پاک کردن شیر و یا چربی از روی شیشه ندارد. به دلیل اینکه شیشه ها از شن، ماسه (سیلیس)، خاکستر سودا و سنگ آهنگ ساخته شده و جایی برای نگرانی از مواد شیمیایی مضر نمی ماند.
از معایب شیشه های شیر شیشه ای می توان به قیمت گران و وزن سنگین و جذب رطوبت محیط را نام برد و از مزایا عمرطولانی، قابل بازیافت بودن و عدم مواد شیمیایی مضر و شستشوی آسان را نام برد.
برای استریل کردن این نوع شیشه بر خلاف نوع پلاستیکی می‌توانید بدون ترس از فروپاشی ترکیبات از آب جوش استفاده کنید.
در واقع بطری های شیشه ای برای همیشه باقی خواهند ماند مگر اینکه شکسته شود.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

شیشه شیر نوع استیل

شیشه شیرهای استیل در بین بطری‌های شیر کمترین استفاده را دارند. با اینکه ضد زنگ و دارای خاصیت عایق هستند و مدت زمان بیشتری شیر را گرم یا سرد نگه می‌دارند و مقاوم تر هستند اما به دلیل قیمت گران و عدم دید باقیمانده شیر و جذب رطوبت استفاده کمتری دارند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید

شیشه شیر نوع سیلیکونی

بطری های سیلیکونی سبک، نرم، نشکن و بدون مواد BPA مضر هستند. اما بسیار گران قیمت تر از نوع پلاستیکی و شیشه ای هستند و تعویض زود به زود بطری را مشکل می‌کنند.

راهنمای خرید سری شیشه شیر

به دلیل اینکه نوزاد توسط سری شیشه شیر مایع درون بطری را می مکد، سری بخش مهمی از شیشه شیر است.
سری شیشه شیرها از دو جنس سیلیکونی و لاتکس ساخته می شوند.

دیجی پرایم - راهنمای سری شیشه شیر سیلیکونی
دیجی پرایم - بهترین راهنما

سری شیشه شیر سیلیکونی
نرم و شفاف بوده و واکنش آلرژیک کمتر و طول عمر طولانی تری دارند.

سری شیشه شیر لاتکس
نرم و انعطاف‌پذیر بوده و به رنگ قهوه ای یا طلایی و امکان نشت شیر و طل عمر کمتری دارند.

سری شیشه ها چندین نوع مختلف دارند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

سری شیشه شیر نوع کلاسیک

خروج شیر به نیروی مکش دهان نوزاد نیاز ندارد و بسیار راحت تر از مکیدن سینه مادر است به همین علت موجب اختلال در رشد فک و کام نوزاد می‌شود.

دیجی پرایم - راهنمای سری شیشه شیر کلاسیک

سری شیشه شیر نوع ضدنفخ

این نوع سری شیشه ها چند سوراخ در لبه های خود دارد که باعث کنترل میزان ورود هوا و جریان شیر می‌شود و از ورود هوا هنگام مکیدن جلوگیری می‌کند.

با توجه به اینکه شما تا اینجای مقاله را به دقت خوانده اید به نظر می رسد خانه تان به قدوم یک فرشته ی نو رسیده مزین شده است لذا تیم تحقیقاتی دیجی پرایم علاوه بر مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد میکند از این لینک ( دسته کودک و نوزاد) در مورد تمامی لوازم مورد نیاز این فرشته ی نو رسیده  اطلاعات کامل و جامعی را کسب کنید.

دیجی پرایم - راهنمای سری شیشه شیر دنفخ

سری شیشه شیر نوع ارتودنسی

این نوع سری شیشه ها طوری طراحی شده که با کام و لثه سازگار بوده و دارای یک حباب تخت در یک طرف می باشد که با زبان نوزاد تماس پیدا می کند.

دیجی پرایم - راهنمای سری شیشه شیر ارتودنسی

سری شیشه شیر نوع سینه مادر

این سری شیشه ها طبیعی تر هستند و خللی در رشد کام و فک کودک ایجاد نمی‌کنند و در سایزهای مختلف یافت می شوند. شما می توانید علاوه بر مطالعه این مقاله( راهنمای خرید شیشه شیر ) برای مشاهده انواع مختلف این محصول و بررسی قیمت  آن به دسته شیشه شیر و ملزومات آن در فروشگاه دیجی پرایم مراجعه نمائید.

دیجی پرایم - راهنمای سری شیشه شیر نوع سینه مادر

خلاصه مقاله

  1.  شیشه شیرها از 4 قسمت اصلی (بطری، سری شیشه، سرپیچ، و درپوش) می باشد.
  2.  رایج ترین ماده ای که در بطری های شیر استفاده می‌شود پلاستیک است.
  3. شیشه شیرهایی که بطری‌های آنها پلاستیک است با افتادن نمی شکند و رطوبت هوا را به بدنه خود نمی گیرند.
  4. شیشه شیرهای شیشه ای گران قیمت بوده و با افتادن، امکان شکسته شدن را دارند.
  5. شیشه شیرهای استیل ضد زنگ و دارای خاصیت عایق هستند.
  6. بطری های سیلیکونی سبک، نرم، نشکن و بدون مواد BPA مضر هستند.
  7. نوع سری شیشه شیر به دلیل مکیدن نوزاد بسیار مهم می باشد.
  8. سری شیشه شیرها انواع مختلفی دارند.(کلاسیک، ضدنفخ، ارتودنسی، سینه مادر)

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله اهنمای خرید شیشه شیر کودک لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

شیشه شیر کودک و نوزاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *