ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید کفش ساحلی

اگر می خواهید در کنار شنیدن صدای امواج دریایی یک پیاده روی جذاب را بر روی شن و ماسه های تمیز و خیس ساحلی داشته باشید باید در اولین فرصت خود به دنبال خرید کفش ساحلی زنانه و یا مردانه برای خود باشید. با پای برهنه راه رفتن بر روی خطوط ساحلی خیلی لذت بخش است اما خب این احتمال نیز وجود دارد که خدایی ناکرده جسم ریز و سختی در میان شن ها وجود داشته باشد و سبب ایجاد زخم بر روی پاهایتان گردد! در ادامه با راهنمای خرید کفش ساحلی همراهمان باشید. 

کفش‌ ساحلی چیست؟

کفش پای افزاری است که به منظور محافظت از پا در برابر زخم شدن، پیچ خوردگی و شکستن مورد استفاده قرار می‌گیرد. کفش ساحلی برای پیاده روی در ساحل شنی دریا ساخته شده است. این پوشش همچنین از جمع شدن شن و ماسه و جذب آب که باعث افزایش وزن کفش می‌شود و از ایجاد ناراحتی در ناحیه پا و کمر جلوگیری می‌کند.

مزایای استفاده از کفش‌ ساحلی

 • قیمت آن‌ها در مقایسه با کفش‌های معمولی بسیار ارزان‌تر است به طوری که می‌توان با پرداخت هزینه یک جفت دمپایی پلاستیکی یک جفت کفش ساحلی خریداری کرد.
 • جنس این کفش‌ها از پلاستیک نرم و انعطاف پذیر است به همین علت پا درون این کفش‌ها بیشترین مقدار راحتی را دارد و دچار تاول و زخم در ناحیه پا نخواهید شد.
 • سطح رویه این کفش‌ها سوراخ سوراخ است به همین علت شن و ماسه ساحل درون آن جمع نمی‌شود. همچنین به علت پلاستیکی بودن برای اینکه پای شما کمتر عرق کند رویه کفش سوراخ‌دار است.
 • شما اگر با کفش رسمی خود که قیمت بالایی دارد به ساحل بروید علاوه بر ناراحت شدن پاهای شما، کفش شما نیز از بین می‌رود. اما کفش ساحلی قیمت ارزانی دارد و از خراب شدن کفش رسمی شما جلوگیری می‌کند.
 • کمتر کسی پیدا می‌شود که به جنس پلاستیک حساسیت نشان دهد. بنابراین کسانی که به سایر جنس‌های کفش حساسیت دارند می‌توانند با خیالی آسوده از این کفش استفاده کنند.
 • این کفش‌ها به صورت کامل ضد آب هستند، یعنی با خیال راحت می‌توانید با آن‌ها وارد آب شوید. خوشبختانه خیلی سریع خشک می‌شوند پس نگران خیس شدن آن‌ها نباشید.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید کفش ساحلی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی البسه و وسایل مورد نیاز آقایان و بانوان، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( مد و پوشاک ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع کفش ساحلی

 • کفش ساحلی جلو باز: این مدل از کفش ساحلی شباهت زیادی به صندل‌های جلو باز دارند. در این مدل انگشتان پا آزاد بوده و شما با آن راحت‌تر هستید و انگشتان شما اذیت نخواهند شد. پای شما در این مدل کفش ساحلی کمتر عرق می‌کند زیرا مقدار کمتری از پای شما را پوشش می‌دهد. این کفش مناسب افرادی است که پای آن‌ها بیشتر از افراد عادی عرق می‌کند.
 • کفش ساحلی جلو بسته: اگر به دنبال یک کفش زیبا برای ساحل هستید که شباهت زیادی به کفش‌های معمولی شما داشته باشد، کفش‌های جلو بسته بهترین گزینه برای شما می‌باشند. داشتن بند برای باز و بسته کردن این کفش‌ها به آن‌ها جلوه بهتری می‌دهد. به دلیل پوشش دادن کل قسمت‌های پا برای فصل تابستان اصلا پیشنهاد نمی‌شود. زیرا پای شما درون آن عرق می‌کند.
 • کفش ساحلی بند‌دار: نوعی از کفش ساحلی است که از طریق بند باز و بسته می‌شود. این کفش جلو بسته با بند به خوبی روی پای شما محکم شده و با آن احساس راحتی و آرامش بالایی دارید. به علت اینکه تمام قسمت‌های پا را پوشش می‌دهد پا در آن بیشتر عرق می‌کند و برای افرادی که پای آن‌ها زیاد عرق می‌کند مناسب نیست.
 • کفش ساحلی کش‌دار: نوع باز و بسته شدن این کفش به وسیله کش صورت می‌گیرد. کش یا همانند بند روی این کفش‌ها بسته می‌شود و یا به صورت دو کش با عرض بیشتر در کناره‌های کفش دوخته می‌شود. کفش‌هایی که مکانیسم باز و بسته شدن آن‌ها از طریق کش صورت می‌گیرد را به راحتی می‌توان پوشید و از پا خارج نمود.
 • کفش ساحلی کمربند‌دار: این مدل کفش ساحلی نه در دسته کفش‌های بنددار قرار می‌گیرد و نه کش‌دار و خود یک دسته جدا است. نحوه باز و بسته کردن این کفش‌ها از طریق خارک و کمربند صورت می‌گیرد به همین علت به آن کفش کمربنددار می‌گویند. در همین دسته نمونه زیپی و برچسبی هم قرار می‌گیرد که برای ساحل چندان مناسب نیست.

نکات مهم هنگام خرید کفش ساحلی

 • قیمت کفش ساحلی: مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام خرید کفش ساحلی باید به آن توجه داشته باشید، قیمت آن می‌باشد. قیمت می‌تواند روی نوع انتخاب شما تاثیر گذار باشد به گونه‌ای که شما همیشه با توجه به میزان بودجه خود خرید می‌کنید. یعنی زمان انتخاب مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما خارج شده و انتخاب کفش ساحلی برایتان آسان می‌شود.
 • نوع کفش ساحلی:به طور کلی تمام کفش‌های ساحلی با توجه به مکانیسم باز و بسته شدن یا دارای بند و کش هستند و یا خارک و کمربند. این به نوع استفاده شما برمیگردد که چه نوعی از کفش ساحلی را برای خود انتخاب کنید. اگر کفش را برای قدم زدن معمولی می‌خواهید مدل کش‌دار راحت‌تر است و سریع پوشیده می‌شود. برای دویدن هم مدل بنددار از همه بهتر است زیرا محکم روی پای شما قرار می‌گیرد.
 • سایز کفش ساحلی: شاید یکی از مهم‌ترین نکات هنگام خرید هر نوع کفشی سایز آن باشد. توجه داشته باشید که کفش دقیقا باید سایز پای شما باشد، یعنی نه بزرگتر و نه کوچکتر از پای شما باشد. اگر سایز کوچکتری را انتخاب کنید پاهای شما داخل کفش راحت نیست و تاول می‌زند و اگر کفش مورد نظر شما بزرگتر باشد، کفش هنگام راه رفتن از پای شما خارج می‌شود و در برخی موارد به علت ضربه خوردن انگشتان به جلو کفش پا دچار تاول زدگی می‌شود.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید کفش ساحلی

 • وزن کفش ساحلی: وزن نکته مهمی است که برای کفش ساحلی باید بیشتر به آن توجه داشته باشید. همان طور که می‌دانید کفش ساحلی همیشه پر از شن و ماسه می‌شود. به دلیل خیس شدن پاها در ساحل وزن کفش چند برابر حالت معمولی شده و اگر وزن خود کفش هم سنگین باشد راه رفتن با آن‌ها سخت‌تر می‌شود. پس برای راه رفتن در ساحل بهتر است از کفش‌های ساحلی سبک وزن استفاده کنید تا راحت‌تر حرکت کنید.
 • جنس زیره و رویه: بهتر است کفش ساحلی را انتخاب کنید که جنس رویه آن پلاستیکی باشد، جنس پارچه‌ای هنگام خیس شدن دیرتر خشک می‌شود همچنین وزن کفش هم افزایش پیدا می‌کند. به جنس زیره کفش هم توجه کنید زیره‌های ضخیم سنگین هستند و انعطاف پذیری کمتری دارند. پس به ضخامت زیره توجه کنید باید به حدی باشد که انعطاف پذیری لازم را داشته باشد. جنس زیره باید مقاومت زیادی داشته و در برابر سایش و پاره شدن از خود مقاومت نشان دهد.
 • نحوه بستن کفش: اینکه کفش ساحلی شما چگونه باز و بسته شود به خود شما بستگی دارد که چه نوعی از آن برای شما راحت‌تر است. کفش یا به صورت کش و یا با بند باز و بسته می‌شود البته یک سری از کفش‌ها سرتاسری و بدون کش و بند پوشیده می‌شوند. از خریدن کفش‌هایی که نحوه باز و بسته کردن آن‌ها از طریق چسب یا زیپ است، خودداری کنید. زیرا شن و ماسه در عمل کرد آن‌ها مشکل ایجاد می‌کند. به این نکته هم توجه کنید که بند و کش روی آن‌ها ضد آب باشد.
 • ضد آب بودن: طبیعی است که کفشی که به منظور استفاده در ساحل استفاده می‌شود، خاصیت ضد آب داشته باشد. زیرا به طور قطع با آب در تماس است. خیس شدن کفش و چسبیدن ماسه به آن باعث افزایش وزن کفش شما شده که سنگینی کفش در دراز مدت می‌تواند سبب آسیب دیدن پاهای شما در نواحی ساق، زانو، کشاله ران و حتی ستون فقرات شود. بنابراین کفش ساحلی باید ضد آب بوده و قابلیت شستشو هم داشته باشد.
 • برند: از بهترین برندهای تولیدکننده کفش ساحلی می توان به نمونه های زیر اشاره کرد: 
   • کفش‌ ساحلی کیتو
   • کفش ساحلی پیپرتس
   • کفش ساحلی هلن
   • کفش ساحلی نسیم
   • کفش ساحلی پاپا
   • کفش ساحلی لوپیلو
   • کفش ساحلی کرسی
   • کفش ساحلی کرویت
   • کفش ساحلی پریناز
   • کفش ساحلی سرعت

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید کفش ساحلی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نکته خرید - قیمت روز کفش پیاده روی مدل AIR MAX 90 KEROR-100060010 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

این کتونی‌ ها برای کاهش فشار وارده و راحتی پاهای شما تولید شده‌اند. کفش مخصوص پیاده‌روی، تمامی آنچیزی که پای شما در هنگام پیاده‌روی‌های طولانی مدت به آن نیاز دارد را فراهم میکند. از ویژگی‌های تخصصی این کفش، دوردوخت و قابل شستشو است و میتوان آن را در ماشین لباس شویی با دمای کم شست. کفی آن نیز طبی است و افراد حساس نیز میتوانند با این کفش به راحتی پیاده‌روی کنند. کفی کفش قابل جایگزینی است و هر زمانی میتوانید آن را تعویض کنید. کشور تولید کننده‌ی این نوع کتونی، ویتنام است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش پیاده روی نیو بالانس مدل RC30 URC30AC WH-115013007 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

این کتونی‌ ها برای کاهش فشار وارده و راحتی پاهای شما تولید شده‌اند. کفش مخصوص پیاده‌روی، تمامی آنچیزی که پای شما در هنگام پیاده‌روی‌های طولانی مدت به آن نیاز دارد را فراهم میکند. از ویژگی‌های تخصصی این کفش، دوردوخت و قابل شستشو است و میتوان آن را در ماشین لباس شویی با دمای کم شست. کفی آن نیز طبی است و افراد حساس نیز میتوانند با این کفش به راحتی پیاده‌روی کنند. کفی کفش قابل جایگزینی است و هر زمانی میتوانید آن را تعویض کنید. کشور تولید کننده‌ی این نوع کتونی، چین است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش کوهنوردی قارتال مدل کمچی کد SGN20 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

کفش کوهنوردی مدل کمچی برای فصول گرم سال طراحی شده است. پس اگر بدنبال کفش کوهنوردی مناسب برای بهار و تابستان و همچنین پاییز هستید مدل کمچی یک انتخاب بی نظیر است.جنس رویه چرم اشبالت گاوی در کنار وزن بسیار پایین و قابلیت تنفس قابل قبول از مدل کمچی کفشی راحت برای کوه پیمایی، طبیعت گردی و دامنه نوردی ساخته است. !!همچنین توجه داشته باشید که این مدل به دلیل کوچک بودن قالب سایزبندی و همچنین با توجه به اینکه در انتخاب سایز کفش کوهنوردی یک سایز بزرگ باید انتخاب شود بنابراین برای سهولت انتخاب سایز مناسب این مدل جدول سایزبندی در داخل عکس ها درج شده است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش فوتسال مدل لونار گتو خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

استفاده از کفش مناسب و راحت، اولین قدم به سوی سلامتی در ورزش کردن است‏‏.‏‏ این کفش ورزشی با رویه چرم مصنوعی و زیره نرم و با دوام در مقابل سایش در حد صفر می تواند انتخابی مناسب برای فوتسال، هندبال، دویدن و پیاده روی و سایر تمرینات و ورزشهای باشگاهی باشد. کفی این کفش قابلیت ارتجاعی دارد و فشار وارد شده به پا را کاهش می‌دهد. این کفش به گونه ای طراحی شده است تا سرخوردگی در سالن فوتسال به صفر برسد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش کوهنوردی قارتال مدل کمچی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

کفش کوهنوردی مدل کمچی برای فصول گرم سال طراحی شده است. پس اگر بدنبال کفش کوهنوردی مناسب برای بهار و تابستان هستید مدل کمچی یک انتخاب بی نظیر است.جنس رویه چرم اشبالت گاوی در کنار وزن بسیار پایین و قابلیت تنفس قابل قبول از مدل کمچی کفشی راحت برای کوه پیمایی، طبیعت گردی و دامنه نوردی ساخته است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش پیاده روی نیو بالانس مدل RC30 URC30VA BL-115013001 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

این کتونی‌ ها برای کاهش فشار وارده و راحتی پاهای شما تولید شده‌اند. کفش مخصوص پیاده‌روی، تمامی آنچیزی که پای شما در هنگام پیاده‌روی‌های طولانی مدت به آن نیاز دارد را فراهم میکند. از ویژگی‌های تخصصی این کفش، دوردوخت و قابل شستشو است و میتوان آن را در ماشین لباس شویی با دمای کم شست. کفی آن نیز طبی است و افراد حساس نیز میتوانند با این کفش به راحتی پیاده‌روی کنند. کفی کفش قابل جایگزینی است و هر زمانی میتوانید آن را تعویض کنید. کشور تولید کننده‌ی این نوع کتونی، چین است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش طبیعت گردی هامتو مدل 230189B-1 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

کفش های ساقدار هامتو طوری طراحی شده اند که در عین حال که مقاومت و دوام بسیار خوبی دارند، بسیار راحت و پاخور شیکی دارند این کفش قابل استفاده در شهر و طبیعت گردی های سبک (جنگل و کویر و...) میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش پیاده روی کانورس مدل all star خرید
اطلاعات بیشتر . . .

کفش پیاده روی کانورس مدل all star

کفش پیاده روی کانورس مدل All Star با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد خود، گزینه ایده آلی برای استفاده روزمره و فعالیت‌های ورزشی است. با بدنه‌ای از جنس کتان، این کفش همچنین دارای زیره‌ای از لاستیک با ویژگی‌هایی چون دارا بودن آج و انعطاف‌پذیر بودن است، که این موارد باعث افزایش راحتی و ایمنی حین استفاده می‌شوند. روش بسته شدن این کفش نیز‌بندی است که علاوه بر آسانی استفاده، امکان تنظیم اندازه و میزان محکم بودن کفش را فراهم می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های تخصصی این محصول، مقاومت بالا در برابر سایش است که عمر طولانی‌تری را برای کفش تضمین می‌کند.

کتان: ماده اصلی در ساخت کفش پیاده روی کانورس

کتان، یکی از مواد خام مهم در تولید کفش‌های پیاده روی کانورس است. این ماده، که از گیاهان کتان تولید می‌شود، بافت خاصی دارد که باعث می‌شود پا به راحتی در کفش حرکت کند و تنفس پوست را تسهیل می‌کند. این ماده، مقاومت خوبی در برابر سایش دارد و باعث می‌شود عمر کفش افزایش یابد. همچنین، کتان ماده‌ای قابل بازیافت است و استفاده از آن در تولید کفش‌ها می‌تواند به کاهش آلودگی محیط زیست کمک کند. مدل all star یکی از محبوب‌ترین مدل‌های کفش پیاده روی کانورس است که از کتان در ساخت آن استفاده‌شده‌است. این مدل با توجه به ویژگی‌های کتان، راحتی بسیاری را به پوشنده می‌دهد و علاوه بر زیبایی، کارکرد عالی در حفظ سلامت پا دارد.

کفش پیاده روی کانورس: با زیره لاستیکی انعطاف پذیر

هنگام پیاده روی، انتخاب کفش مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. این نوع کفش باید هم به راحتی پاها کمک کند و هم بتواند از آن‌ها در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کند. کفش پیاده روی کانورس با زیره لاستیکی انعطاف پذیر، یکی از بهترین گزینه‌ها در این زمینه است. این ویژگی باعث می‌شود که پاها در هنگام پیاده روی راحت‌تر حرکت کنند. همچنین این زیره باعث می‌شود که کفش در برابر سایش مقاوم باشد.کفش پیاده روی کانورس نه تنها از لحاظ کاربردی بلکه از لحاظ ظاهری نیز بی‌نظیر است. این کفش با استفاده از روکش پارچه‌ای با کیفیت و با دوخت‌های دقیق، یک ظاهر جذاب و مدرن خلق کرده است.به‌طور کلی، کفش پیاده روی کانورس با زیره لاستیکی انعطاف پذیر، یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال کفشی با کیفیت، راحت و مقاوم هستند.

نتیجه گیری

در نهایت، کفش پیاده روی کانورس مدل all star با توجه به متریال، ساخت و کاربرد آن، یک گزینه بسیار مناسب برای کسانی است که به دنبال یک جفت کفش با کیفیت، راحت و چند منظوره هستند. بافت کتانی آن امکان تنفس پوست را فراهم می‌کند و باعث می‌شود پا در طول روز خسته نشود. زیره لاستیکی انعطاف‌پذیر کفش نیز حرکت راحت‌تر پاها را در هنگام پیاده روی تضمین می‌کند. همچنین، این کفش‌ها با توجه به مقاومت بالا در برابر سایش، برای استفاده‌های روزمره و ورزشی بسیار مناسب هستند. در نهایت، می‌توان گفت که کفش پیاده روی کانورس مدل all star، با توجه به کیفیت، راحتی و دوام بالا، انتخابی عالی برای هر نوع استفاده است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش مخصوص دویدن هوکا مدل BONDI 8 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

رویه کفش کاملا تنفس پذیر است و از بو گرفتن پا جلوگیری می کند. این کفش صد در صد اورجینال و آکبند است و همچنین فاقد جعبه اصلی است از این رو با قیمت پایین تر از قیمت اصلی کفش به فروش می رسد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش والیبال مدل meta rise خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

یکی از بهترین کتونی های تخصصی والیبال، اسیکس متارایز است که به شما کمک می کند بلندتر بپرید و همزمان از پای شما به خوبی محافظت می کند. حتی اگر بازی کردن والیبال برایتان جنبه تفریح داشته باشد، با فقط یک بار بازی کردن با کتانی متارایز متوجه تفاوت عملکرد خودتان خواهید شد. البته توجه داشته باشید که این کفش برای بازی در سالن والیبال ساخته شده است. هرچند که می تواند برای بازی در محیط باز هم مناسب باشد. اسیکس در این کفش مردانه والیبال هنر خود را به رخ کشیده است. این برند در مدل متارایز ، از چهار تکنولوژی تخصصی استفاده کرده تا قابلیت های ورزشی شما را تضمین کند. مهمترین تفاوت متارایز اسیکس با دیگر کتونی های والیبال در این است که این برند فقط کفشی نساخته که باعث شود شما بلند تر بپرید. بلکه کفشی ساخته که هم از شما در برابر آسیب های معمول این رشته مراقبت می کند و هم عملکرد ورزشی شما را بهبود می دهد و مهم تر از همه، طول عمر کتانی را افزایش داده است. درنتیجه اگر در پست های دریافت کننده قدرتی، سرعتی زن و یا پشت خط زن بازی می کنید، حتما از این کفش استفاده کنید. چرا که طراحی شده تا عملکرد شما را بهتر کند. یعنی بلندتر بپرید بدون اینکه احتمال آسیب دیدگی افزایش پیدا کند. هرچه که یک کفش والیبال خوب باید داشته باشد را متارایز دارد.

بیشتر بدانید . . . !

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo