دیجی پرایم - راهنمای خرید بابلیس مو

راهنمای خرید بابلیس مو

یکی از آرایش‌ها و حالاتی که برای مو وجود دارد و بسیار ‌هم محبوب و پرطرفدار است، مدل فر است. هیچ‌ چیز زیباتر از موی فنری و کاملاً فر که مانند آبشار از پشت آویزان باشد یا اطراف صورت قرار گیرد، زیبا نیست. بنابراین برای داشتن موهایی فر و زیبا نیاز به یک دستگاه فر کننده مو نیاز دارید. شاید خرید دستگاه فر کننده مو یا همان بابلیس در نگاه اول بسیار ساده به نظر برسد، اما هنگامی که اقدام به خرید آن می کنید ممکن است با دیدن تنوع بالای دستگاه فر مو کمی سر در گم شوید. تیم تحقیقاتی دیجی پرایم توسط مقاله راهنمای خرید بابلیس مو سعی دارد نکاتی را در اختیارتان قرار دهد که پس از دانستن آنها بتوانید بدون دردسر بهترین دستگاه فر کننده مو را متناسب با نوع جنس موی خود انتخاب و خریداری نمائید. بنابراین با ادامه همراهمان باشید.

نحوه عملکرد بابلیس ( فر کننده مو )

بعد از پیچیدن مو به دور بیگودی یا همان میله بابلیس، پیوند هیدروژنی موجود در کوتکس مو از بین می رود. در نتیجه موها خشک شده و حالت فر به خود می گیرند. طبیعی است که بعد از شست و شوی موها، در اثر برخورد آب، پیوند هیدروژنی از بین رفته و مو به حالت اولیه خود برمی گردد. بنابراین پس از شستشوی موهای فر شده موها به حالت اولیه خود باز می گردند.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید بابلیس مو برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع بابلیس ( فر کننده مو )

با توجه به پیشرفت های بسیاری که در صنعت مد و زیبایی به وجود آمده است، به طبع آن تنوع زیادی هم در انواع وسایل آرایشی مانند فر کننده ها و بابلیس ها به وجود آمده است. مانند:

 1. بابلیس مخروطی
 2. بابلیس لوله ای یا استوانه ای با قطرهای متفاوت
 3. بابلیس برقی
 4. بابلیس برقی اتوماتیک
 5. بابلیس موپیچ

در بابلیس های لوله ای امکان فر در سایزهای مختلف وجود دارد. مانند:

فر ریز: فرکننده‌های بابلیس با قطر 1. 5 سانتیمتر و کم تر، در این گروه قرار می‌گیرند. این مدل از فرکننده‌های بابلیس برای افرادی که مو‌های با فر بسیار ریز را می‌پسندند، کاربرد دارند.
فر پُر: این نمونه بابلیس برای مو‌های کوتاه مناسب تر می باشد. میله این نمونه دارای قطری تا 2. 5 سانتیمتر است.
فر متوسط: این مدل بابلیس که دارای قطر 3 سانتیمتر است، برای مو‌های متوسط مطلوب‌تر می باشد.
فر درشت: این مدل از فرکننده‌های بابلیس برای افرادی که مو‌های بلند، ولی با تراکم کم دارند، یقینا مورد مناسب تری خواهد بود. قطر این مدل در حدود 3. 5 سانتیمتر است.
فر کم: ایده‌ال‌ترین مورد برای اشخاص با مو‌های بلند، فر‌هایی با قطر 4. 5 سانتیمتر می باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید بابلیس مو

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید بابلیس مو

نکات مهم هنگام خرید بابلیس ( فر کننده مو )

همانطور که در بالا اشاره کردیم فر کننده مو یک دستگاه محبوب و پر کاربرد مخصوصا برای بانوانی است که همیشه به دنبال ایجاد تغییر در ظاهر و زیباتر شدن خود می باشند. این دستگاه می تواند در صورت چند کاره بودن و با داشتن چند سری گوناگون، حالت های مختلفی را به موهایتان ببخشید. اما به یاد داشته باشید که نکاتی را پیش از انتخاب و خرید این محصول مورد توجه و بررسی قرار دهید. این عمل کمک می کند تا هنگام استفاده بهترین نتیجه را گرفته و احساس رضایت بیشتری از انتخاب خود داشته باشید.

نوع محصول

 در حال حاضر فر کننده های مو در حالت های تک کاره یا چند کاره (با برخورداری از چند سَری گوناگون) در بازار موجود می باشند. خرید یکی از مدل های فر کننده تنها وابسته به نوع نیاز و نظر شخصی شما دارد، که می توان از فر کننده برقی، فر کننده مخروطی، موپیچ، فر کننده مخروطی، و حتی بیگودی خریداری و استفاده نمود.

جنس روکش دستگاه

برای خرید هر محصولی باید به جنس آن دقت کرد. روکش فلز و سرامیک دو نوع روکش رایج در ساخت دستگاه فرکننده ی مو می باشند. البته نمونه سرامیک طرفداران بیشمارتری دارد. نوعی از بابلیس ها در کنار سرامیک از تورمالین هم بهره برده اند. به این نحو که بعد از فر کردن موها، حالت وز شدگی را در موهای خود مشاهده نخواهید کرد. برخی دیگر هم در کنار سرامیک از روکش تیتانیوم یا ابریشم استفاده کرده اند. بنابراین می توان اینگونه بیان کرد که بابلیس های سرامیکی نسبت بهنمونه های فلزی از موها محافظت بیشتری می کنند.

قابلیت تنظیم دما

به طور حتم جنس موهای هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. برخی افراد موهای نازکی دارند به همین دلیل برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مو، باید از درجه ی حرارت پایین استفاده کنند. افرادی هم هستند که موهای ضخیم و پرپشتی دارند، این افراد باید از درجه حرارت بالای دستگاه بهره ببرند. بنابراین اگر افراد مختلفی می خواهند از یک دستگاه استفاده کنند، محصول مورد نظر باید قابلیت تنظیم دما داشته باشد. در این صورت می توان تمام نیازهای افراد مختلف استفاده کننده را تامین کرد. تنظیم این درجه بر روی نمایشگر دستگاه قابل مشاهده می باشد.

خاموش شدن خودکار

یکی از ویژگی هایی منحصر به فرد که دستگاه های فرکننده را از هم متمایز می کند، خاموش شدن خودکار می باشد. به این نحو که وقتی دستگاه بیش از حد داغ شود، برای جلوگیری از آسیب رساندن به موها به صورت خود به خود خاموش می شود. یقینا وجود این قابلیت ایمنی دستگاه را چند برابر خواهد کرد.

آیونیک بودن فرکننده

یقینا استفاده مداوم از فرکننده یا بابلیس باعث آسیب رساندن به مو می شود. اما اگر دارای قابلیت آیونیک باشد، تا حد زیادی از صدمه به مو جلوگیری می کند. همچنین این ویژگی سبب درخشندگی مو و حالت پذیری هرچه بهتر مو می شود.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید بابلیس مو

سیستم خاموشی اتوماتیک

گاهی اوقات پیش می آید که بعد از استفاده کردن از هر محصولی فراموش کنید آن را خاموش کنید. همچنین امکان دارد آن را در مکان‌هایی بگذارید که سبب حریق و حوادث جبران ناپذیری شوند. بنابراین وجود قابلیت سیستم خاموشی اتوماتیک در این مواقع کمک می کند که دستگاه به طور خودکار عموما پس از گذشت 60 دقیقه بلااستفاده بودن، خاموش شود. وجود این قابلیت در فرکننده مو باعث افزایش ایمنی دستگاه می شود.

برند

انتخاب برند و کیفیت موجود در محصول به مقدار هزینه ای که می‌خواهید برای خرید بپردازی، بستگی دارد. بنابراین سعی کنید حتی با پرداخت هزینه بیشتر وسیله ای با بالاترین کیفیت و به روز را انتخاب و خریداری نمائید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

روش استفاده از بابلیس ( فر کننده مو )

 1. بابلیس را به برق متصل نمائید تا گرم و آماده استفاده شود.
 2. نکات ایمنی استفاده از دستگاه را رعایت نمائید.
 3. موها را به خوبی شانه کنید.
 4. موها را به 4 قسمت تقسیم کنید و گیره بزنید.
 5. گیره یک قسمت از موها را باز کرده و شروع به بابلیس کشیدن کنید.
 6. از نوک موها شروع کنید به پیچیدن دور بابلیس و تا بالای مو ادامه دهید.
 7. کمی بابلیس را در این حالت نگه دارید تا موها به خوبی حالت بگیرند.
 8. پس از گذشت 7 ثانیه بابلیس را باز کرده و به آن قسمت از مو که فر شده تافت بزنید.
 9. مراحل ذکر شده را برای تمام موها انجام دهید.
 10. بابلیس را خاموش کرده و از برق بکشید.

در ادامه مقاله بخوانید: راهنمای خرید بابلیس مو

دیجی پرایم - بهترین راهنما

نحوه نگهداری از بابلیس ( فر کننده مو )

 1. دور از دسترس کودکان باشد.
 2. قبل از استفاده از بابلیس حتماً موهایتان را کاملاً خشک کنید.
 3. بعد از استفاده، برای جلوگیری از خسارت های احتمالی دستگاه را خاموش کنید.
 4. هنگام استفاده، برای جلوگیری از سوختگی پوست دست، از دستکش استفاده نمائید.
 5. دستگاه را در جعبه ی مخصوص به خود نگه داری کنید.
 6. قبل از فر کردن موها می توانید از اسپری های محافظت کننده ی مو استفاده کنید.

خلاصه مقاله

 1. هیچ‌ چیز زیباتر از موی فنری و کاملاً فر که مانند آبشار از پشت آویزان باشد یا اطراف صورت قرار گیرد، زیبا نیست.
 2. بعد از پیچیدن مو به دور بیگودی یا همان میله بابلیس، پیوند هیدروژنی موجود در کوتکس مو از بین رفته و حالت فر می گیرد.
 3. بابلیس ها در انواع متوعی طراحی و تولید می شوند. مانن اتومات، نیمه اتومات، مخروطی و … .
 4. هنگام خرید بابلیس یا همان فر کننده مو نکات مهمی مانند نوع، جنس روکش و … را مورد بررسی قرار دهید.
 5. نحوه استفاده و نگهداری از این وسیله را به درستی آموخته و سپس اقدام به استفاده نمائید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید بابلیس مو لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *