دیجی پرایم - ربهترین کالسکه کودک

راهنمای خرید بهترین کالسکه کودک

هنگامی که فرزند دلبندتان بدنیا می آید باید وسایلی برای آن فراهم کنید که یکی از این وسایل کالسکه است. کالسکه برای کودک یکی از بهترین وسایل جهت جابجایی می باشد، ولی به شرطی که بهترین کالسکه کودک را انتخاب کرده باشید. منظور از بهترین انتخاب این است که نسبت به سبک زندگی والدین و راحتی کودک دلبندتان مدنظر قرار گرفته باشد. در غیر این صورت یک وسیله ی دست و پا گیر و دردسرساز خواهید داشت. به همین منظور دیجی پرایم در مقاله ای با مضمون راهنمای خرید بهترین کالسکه کودک به یاریتان آمده است.

کالسکه چیست؟

کالسکه وسیله ای است ک نوزاد یا کودک مدت زمان زیادی در حالی که شما در خرید یا پیاده روی یا حتی مسافرت هستید درآن بسر می برد، بنابراین باید از لحاظ امنیت و حفظ سلامت کودک مطمئن باشید.
برای خرید بهترین کالسکه کودک نیازی نیست هزینه های گزافی متحمل شوید. فقط باید هدف خود را از استفاده کالسکه مشخص کنید و بعد از آن برای خرید روانه بازار شوید.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید بهترین کالسکه کودک برای شما مادران مهربان در مورد تمامی کالاهای مورد نیاز کودک دلبندتان مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است که میتوانید در اینجا آنها را نیز مطالعه کنید.

در اینجا با انواع بهترین کالسکه کودک آشنا می شوید:

کالسکه سنتی 

این نوع کالسکه از رایج ترین و مناسب ترین کالسکه نوزاد می باشد که از بدو تولد تا سنین 4 الی 5 سالگی مورد استفاده قرار می گیرد که قابلیت های زیادی دارند. به عنوان مثال نشیمنگاه آن تا 180 درجه متغیر است و کودک می تواند به راحتی در آن بخوابد.
کالسکه های سنتی نسبت به نوع عصایی یا چتری وزن بیشتری دارند و قطعا جابجایی سخت تری در زمان سفر یا رفت و آمدهایی که میزانی از آن را با اتومبیل سپری میکنید دارند و بعضی از مدل های آن برای نوزادان زیر 6 ماه مناسب نمی باشند.
این نوع کالسکه متعلقات جانبی فراوانی دارد از جمله دارای سایه بان با قابلیت تنظیم، سینی غذا خوری، جای شیشه شیر، زیرپایی و سبد مخصوص کیف وسایل کودک می باشد. در نشیمنگاه از کمربند ایمنی استفاده شده و عموما از روکش محافظ نیز دارند. یکی دیگر از قابلیت ها می توان به جمع شدن راحت آن اشاره کرد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید بهترین کالسکه کودک

کالسکه ترکیبی یا کومبود

این نوع کالسکه را می‌توان با شرایط رشد کودک به شکل های مختلفی تغییر داد که بعضی از آنها را به راحتی می‌توان به عنوان صندلی ماشین استفاده کرد که باید آداپتور آن را جداگانه تهیه نمود. دسته ی آن قابلیت تغییر حالت دارد و می‌توان حتی از جلو کودک را جابه‌جا کرد( هل داد ). کالسکه های ترکیبی یا کومبو شامل یک پکیج می باشند. که شامل یک چهارچوب، گهواره سبدی، صندلی، پمپ باد و فشار سنج برای چرخ ها دارا می باشد.
یکی دیگر از قابلیت ها سیستم تاشو سریع و آسان آن است.
این کالسکه به دلیل قطعات بیشتر معمولاً گرانقیمت هستند و هزینه بیشتری را باید پرداخت نماید. در ادامه مقاله راهنمای خرید بهترین کالسکه کودک با انواع دیگری از کالسکه ها آشنا خواهید شد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید بهترین بهترین کالسکه کومبو

کالسکه دسته عصایی

پدر و مادرهایی ک نمی خواهند فضای زیادی را در سفرها به وسایل کودک اختصاص دهند بهتر است از وسایل کاربردی تری استفاده کنند. معمولا برای پیاده روی یا سفر یا خرید از کالسکه استفاده می‌ شود که بسیاری از آنها جاگیرهستند، اما کالسکه دسته عصایی از نوع بسیار جمع و جور و بسیار سبک و البته کم حجم می باشد که بسیار مناسب برای سفر و پیاده روی عصرانه می‌باشد.
گرچه خوبی های زیادی نظیر کم حجم بودن وراحتی جابجایی و تاکردن دارند اما معضلاتی را هم شامل می‌شوند. سایز کوچک آن برای کودکان بزرگتر ناراحتی ایجاد کرده و کودک راحت نمی باشد و برای نوزادان و کودکانی که هنوز قادر به نشستن نیستند مناسب نمی باشد.

دیجی پرایم - راهنما خرید کالسکه دسته عصایی
دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید کالسکه دسته چتری

کالسکه مسافرتی

این نوع کالسکه از سه تکه که شامل صندلی، پایه اتومبیل و کالسکه اصلی تشکیل شده است. در زمان استفاده از کالسکه اگر کودک خوابیده باشد می توان آن را به راحتی از ماشین به کالسکه و یا بلعکس جابجا کرد که از سختی های سفر با عضو جدید را بکاهد و البته معایبی هم دارد که بزرگ بودن و سختی حرکت در بعضی از مدلهای آن را می‌توان نام برد.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید کالسکه مسافرتی

صندلی خودرو کالسکه شو

صندلی خودرو وسیله ای است که برای افزایش ایمنی و سلامت کودک در زمان سفر درون‌شهری و برون‌شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما به تازگی صندلی خودروهایی وارد بازار شده که قابلیت تبدیل کالسکه بدون نیاز به آداپتور و فقط با باز کردن پایه ها را دارد. اما به دلیل وزن بالایی که دارند برای مادرانی که به تازگی سزارین شده و یا مشکل کمری دارند دشوار بوده و مضراتی را به همراه دارد.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید کالسکه صندلی خودرو

کالسکه دوقلو

مراقبت از نوزاد یا کودک در فضای بیرون از منزل کاری دشوار بوده و با دوقلو شدن آنها نگهداری بسیار دشوار و حساس تر می شود. کودکانی که دوقلو هستن از کنار هم بودن و دیدن یکدیگر احساس رضایت و امنیت بیشتری دارند و چه بسا به آرام بودن آنها تاثیر بسزایی دارد.انتخاب برترین کالسکه نوزاد برای این دو فرشته تازه متولد شده نوع دوقلو کالسکه ها می باشد.

خرید مستقیم انواع کالسکه

کالسکه های دوقلو به دو صورت کنار هم و جلو یکدیگر وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خود را هم دارا می باشند. برای مثال استفاده از کالسکه های کنار هم برای خرید در پاساژهایی که جای کمی دارند و یا شلوغ هستند دشوار بوده و یا اگر کودکان از وزن کم و بیشتری برخوردار باشند به سمت کودک سنگین تر کشیده می‌شود. اما کالسکه هایی ک جلوی یکدیگر قرار دارند قابلیت خوابیدن کودک جلو و فضای ناکافی برای پای کودک عقبی وجود ندارد.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید کالسکه دوقلو نوزاد
دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید کالسکه دوقلو کودک

کالسکه ورزشی

افرادی که به تازگی صاحب فرزند شده اند به خوبی می دانند نگهداری کودک در منزل کاری سخت و دشوار است این موضوع در بیرون و در هنگام خواب دو چندان می‌شود. این نوع کالسکه از نوع بهترین کالسکه کودک می باشد که حتی برای مادران ورزشکار بهترین انتخاب است، زیرا دارای ترمز دستی و ترمز پائی می باشد. این نوع کالسکه استحکام بالایی دارد اما به دلیل بادی بودن چرخ ها باید دائماً باد چرخها چک شود و به دلیل جاگیر بودن در صندوق عقب ماشین جا نگرفته و گزینه مناسبی برای سفر محسوب نمی‌شود.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید کالسکه ورزشی

کالسکه دوبل

یکی از مشکلات مادرانی که فرزندان آنها با فاصله کمی نسبت به دیگر به دنیا آمده اند استفاده از کالسکه می باشد، اما با ورود کالسکه های دوبل به بازار مشکل این مادران نیز به سادگی حل شده است که با اتصال صندلی اضافی به کالسکه دوبل تبدیل می‌شود و قسمت صندلی اصلی برای کودک بزرگتر و قسمت صندلی فرعی برای کودک کوچکتر مناسب می باشد.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید کالسکه دوبل

کالسکه درشکه ای

این کالسکه ها که در مواقع یک گهواره هستند که فقط برای نوزادان مورد استفاده قرار می‌گیرد و جزو بهترین کالسکه کودک محسوب نمی شوند. این نوع کالسکه جزو گران قیمت ترین کالسکه بوده و مدت زیادی نمی شود از آنها استفاده کرد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید کالسکه درشکه ای

کالسکه اسکوتری

این کالسکه بسیار سبک و در عین حال بسیار جذاب برای کودکان می باشد که از ایمنی خوبی برخوردار هستند و قیمت بسیار مناسبی نیز دارند و جزو بهترین کالسکه کودک می باشند. از آنجا که این نوع از کالسکه ها کودک را تقریبا در حالت نشسته جانمایی میکند لذا در مقاله راهنمای خرید بهترین کالسکه کودک نیز عنوان شده اند این حالت نشستن کودک باعث می شود کودک به اطراف خود مسلط بوده و در واقع لذت بیشتری از پیاده روی همراه با والدین می ببرد. و ازمتعلقات جانبی آن می توان به سایبان اشاره کرد که در هوای گرم تابستان بسیار پر کاربرد می باشد.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید کالسکه اسکوتری

کالسکه ها دارای وسایل و متعلقات جانبی مختلفی هستند که هر کدام به نحوی جابجایی کودک را آسان‌تر و امنتر می‌کند که باید به صورت جداگانه خریداری شوند.
می توان از کاور باران، پشه‌بند، اسپیکر، جای کلید و گوشی، ساک حمل و کاور پا و …. نام برد. با توجه به تمام توضیحاتی که در بالا در مورد راهنمای خرید بهترین کالسکه کودک ارائه شد، فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم موقعیتی برای شما عزیزان فراهم نموده که به آسانی تجهیزات مورد نیاز کالسکه را هم خریداری نمائید.

خلاصه مقاله

 1. کالسکه یکی از بهترین وسایل برای جابجایی نوزاد و یا کودک می باشد.
 2.  کالسکه انواع مختلفی دارد که نسبت به شرایط زندگیتان بهترین را انتخاب نمائید.
 3. کالسکه نوع سنتی از قدیمی ترین و رایج ترین نوع کالسکه ها می باشد.
 4. کالسکه نوع ترکیبی را می‌توان با شرایط رشد کودک به شکل های مختلفی تغییر داد.
 5. کالسکه دسته عصایی بسیار جمع و جور و بسیار سبک می باشد.
 6. در زمان استفاده از کالسکه نوع مسافرتی، اگر کودک خوابیده باشد می توان به راحتی آن را جابجا کرد.
 7. کالسکه نوع صندلی اتومبیل بدون نیاز به آداپتور و فقط با باز کردن پایه ها تغیر حالت می دهد.
 8. کالسکه های دوقلو به دو صورت کنار هم و جلو یکدیگر وجود دارند.
 9. کالسکه ورزشی بهترین گزینه برای مادران ورزشکار می باشد.
 10. کالسکه دوبل با قابلت اضافه کردن صندلی می توان دو کودک را جابجا کرد.
 11. کالسکه درشکه ای جزو گران قیمت ترین کالسکه ها بوده و مدت زیادی نمی شود از آنها استفاده کرد.
 12. کالسکه اسکوتری بسیار سبک و در عین حال جذاب برای کودکان می باشد که از ایمنی خوبی برخوردار هستند.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید بهترین کالسکه کودک لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

خرید مستقیم انواع کالسکه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *