دیجی پرایم - راهنمای خرید سرویس چوب کاربردی کودک

راهنمای خرید سرویس چوب کاربردی کودک

سرویس چوب از مهمترین و اصلی ترین نیازهای اولیه در درست کردن سیسمونی می باشد. اما هدر ندادن پول در زمانی که دخل و خرج با هم هماهنگی ندارد یک هنر طلایی محسوب می‌شود. از آنجایی که نوزادان در ماه‌های اولیه بعد از تولد نیاز به مراقبت ویژه ای دارند و والدین باید در همه حال متوجه شرایط نوزاد باشند از میان سرویس چوب، گهواره یا تخت که نوزاد بیشترین وقتش را در آن سپری می‌کند، از مهمترین مسائل اتاقش می باشد. مقاله راهنمای خرید سرویس چوب کاربردی کودک این امکان را به شما والدین گرامی می دهد که بهترین انتخاب را داشته باشید.

قبل از خرید سرویس چوب برای سیسمونی، نقشه خود را برای اتاق نوزاد بر روی کاغذ ترسیم کنید تا بتوانید تمام فضاها و اندازه مناسب برای خرید لوازم را شناسایی کنید. تخت و یا گهواره نوزاد فقط قرار نیست خوشگل باشد، بلکه باید یک سری استانداردهای کلی را که کودک با رعایت کردنشان خواب بهتری دارد را مد نظر داشته باشید.

استانداردهای کلی در خرید سرویس چوب سیسمونی

 1. رنگ‌های نسبتاً شاد را در خرید لحاظ کنید.
 2. بهترین جنس را برای تخت انتخاب نمایید.
 3. امنیت تخت را ملاک قرار دهید.
 4. زیبایی را هم در نظر داشته باشید.
 5. تخت و یا گهواره باید ارتفاع مناسبی از سطح زمین داشته باشد.
 6. به چرخ دار بودن گهواره یا تخت دقت نمائید.
 7. گهواره یا تخت‌های چرخدار باید دارای قفل باشند.
 8. باید قابلیت چسبیدن به تخت والدین را داشته باشند.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید سرویس چوب کاربردی کودک برای شما مادران گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز کودک دلبندتان مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است که در دسته کودک و نوزاد می توانید استفاده نمائید.

حال که با استانداردهای خرید سرویس چوب کودک آشنا شده اید در ادامه به توضیح یکایک وسایل موجود در سرویس چوب کودک می پردازیم.

 

خرید مستقیم سرویس چوب کودک و نوزاد

معرفی و توضیح انواع مختلف گهواره نوزاد

در بازار انواع مختلفی از گهواره ها موجود می باشد که برخی از محبوب ترین طرح ها را توسط مقاله راهنمای خرید سرویس چوب کاربردی کودک معرفی می کنیم که عبارتند از:

گهواره استاندارد نوزاد

گهواره های استاندارد جزو ارزانترین نوع گهواره ها و بسیار ساده می باشند. شما طولانی مدت می توانید از آن استفاده نمائید. اما از طرفی امکان جابجایی نداشته و خیلی از ویژگی‌هایی که گهواره نوزاد باید دارا باشد را ندارند.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید

گهواره قابل اتصال به تخت والدین

شکل جدیدی از گهواره ‌های ویژه نوزاد به تازگی وارد بازار شده است که تنها سه طرف آن حفاظ دارد. طرف بدون حفاظ را می‌توان به تخت مادر چسباند و با استفاده از ابزار مخصوص، این دو را به هم قفل کرد. ارتفاع آن قابل تنظیم است و هم سطح تخت پدر و مادر می‌شود. مزیت این گهواره ها این است که کودک در گهواره شخصی خودش، کاملا در کنار مادر قرار می‌گیرد بدون اینکه با غلت زدن‌های والدین دچار بدخوابی شود.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید

گهواره قابل تبدیل به تخت

این نوع گهواره به دلیل تبدیل شدن به تخت یکی از گزینه‌های مناسب برای استفاده طولانی مدت با ساختاری مقاوم و پایدار می باشد. اما از معایب گهواره قابل تبدیل می توان به هماهنگ نبودن با طراحی اتاق کودک در آینده، نگهداری کیت قابل تبدیل برای استفاده در آینده، سایش در استفاده مکرر و گران قیمت تر نسبت به سایر گهواره ها می‌باشد.

 

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید

گهواره متحرک

این گهواره ها گزینه بسیار خوبی برای خانه های با فضای محدود می باشد. با استفاده از این نوع گهواره می توان در تمام روز و در کلیه نقاط خانه به دلیل چرخ دار بودن پایه‌ها همراه نوزاد باشید. اما گهواره های متحرک طرح‌های محدودتری داشته و باید ترمز پایه ها را به صورت مستمر بررسی کرد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید سرویس چوب کاربردی کودک

گهواره مسافرتی نوزاد

این نوع گهواره فضای بسیار کمی اشغال کرده و به راحتی در یک کیف بسته‌بندی می‌شود. بسیار سبک و سرهم کردن آسانی دارند. اما از طرفی هم کاربرد گهواره ثابت را نداشته و مستعد سایش و پاره شدن می باشند.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید

گهواره چند منظوره

با انتخاب این نوع گهواره نیاز به صرف هزینه برای خرید وسایل اضافی ندارید، اما برای کوچک کردن اندازه گهواره باید ویژگی های کاربردی را حذف کنید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید سرویس چوب کاربردی کودک

گهواره گرد

طراحی این نوع گهواره بسیار متفاوت و جذاب می باشد. اما برای زمان کوتاهی قابل استفاده بوده و بسیار گران قیمت هستند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید سرویس چوب کاربردی کودک

گهواره اکو

گهواره‌ای اکو از مواد سازگار با محیط زیست ساخته شده و قابل اجرا در تمامی نمونه های ذکر شده در بالا می باشد. به دلیل عدم وجود مواد شیمیایی و ترکیبات آلی در ساختار آنها برای نوزادان کاملا ایمن بوده و چوب این گروه از منابع تجدید پذیر مانند مزارع جنگلی پایدار تعیین می‌شود.

با ادامه مقاله راهنمای خرید سرویس چوب کاربردی کودک همراهمان باشید.

معرفی و توضیح انواع کمد و دراور نوزاد

کمد و دراور در کنار وسایل دیگر اتاق نوزاد علاوه بر ایجاد فضایی راحت برای جابجایی لباس و وسایل شخصی نوزاد، باعث زیبایی و جلوه اتاق می‌شود. اما انتخاب مدل کمد و دراور مناسب با طرح های متنوع، کار نسبتاً دشواری است. بنابراین بهتر است قبل از خرید اطلاعات کافی داشته باشید.

در هنگام خرید کمد و دراور به ابعاد باید توجه داشته باشید. و اگر تمایل دارید وسایل بیشتری درون آنها قرار دهید بهتر از کمد و دراور با سایز بزرگتر را انتخاب نمائید. اما اگر فضای کافی برای قرار دادن ندارید، کمد و دراور های سایز کوچک کاربردی و مفید هستند. کمد و دراور های نوزاد در نوع های مختلف و رنگ های متنوع از جمله عروسکی و کلاسیک در بازار موجود می باشند. بعضی از آنها دارای چندین کشور هستند، اما بهترین کمد و دراور که برای شما کاربردی تر باشد، کمد و دراوری است که خودتان نسبت به حجم وسایل کودک طراحی کرده باشید و سایز، تعداد کشو، رنگ و غیره را در نظر گرفته باشید.

نکات مهم در خریداری کمد و دراور

 1. کمد و دراور را ست با سرویس خواب نوزاد تهیه نمائید.
 2. دقت کنید کمد و دراور گوشه های تیز نداشته باشد.
 3. سایزی را انتخاب کنید که دسترسی به وسایل آسان باشد.
 4. جنس با کیفیتی داشته باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید سرویس چوب کاربردی کودک

معرفی و توضیح ویترین اسباب بازی نوزاد

قفسه و ویترین ها بهترین گزینه برای مرتب کردن اتاق کودک می باشد. عموما این قفسه یا ویترین ها از رنگ های شاد و روشن که کودک را جذب خود می‌کند، ساخته می‌شوند. بیشترین وقتی که کودک برای بازی صرف می‌کند، کنار همین ویترین ها می باشد، که باید از لحاظ ایمنی مطمئن باشند. ویترین های اسباب بازی همانند دیگر وسایل تنوع زیادی دارند. از قفسه گرفته تا شرلف دیواری که شما باید بسته به نیاز کودک آنها را خریداری نمائید.

نکات مهم در خریداری ویترین ها

 1. استحکام کافی داشته باشد.
 2. پایه های قوی و پهن داشته باشد.
 3. دارای چند کشو باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید سرویس چوب کاربردی کودک

یادآوری

گهواره یا تخت را به دور از پنجره قرار دهید. پرده‌ها یک خطر بزرگ برای نوزاد محسوب می‌شوند. ممکن است نوزاد پرده را بکشد و روی سرش بیفتد. محل قرار گرفتن گهواره همچنین باید به دور از تابش مستقیم آفتاب باشد. نور مستقیم آفتاب برای نوزادان ناراحت‌کننده است.

تا ۶ ماهگی مکانی برای گهواره در اتاق خودتان تعیین کنید و تا حد امکان نوزاد را به تخت خودتان راه ندهید که در این صورت جدا کردنش بسیار مشکل خواهد شد.

تشک تخت اتاق خواب نوزاد هم باید کاملا با تخت گهواره فیت باشد و نباید فاصله ایی بیشتر از دو انگشت بین کناره تشک و دو دیواره گهواره وجود داشته باشد.

خلاصه مقاله

 1. سرویس چوب از مهمترین و اصلی ترین نیازهای اولیه در درست کردن سیسمونی می باشد.
 2. استانداردهای کلی برای خرید سرویس چوب نوزاد که در مقاله به طور کامل توضیح داده شده را حتما مطالعه نمائید.
 3. گهواره ها انواع مختلفی دارند که بسته به نیازتان بهترین مدلرا  خریداری نمائید.
 4. گهواره‌ای اکو از مواد سازگار با محیط زیست ساخته شده و قابل اجرا در تمامی گهواره ها می باشد.
 5. در هنگام خرید کمد و دراور به ابعاد باید توجه داشته باشید.
 6. قفسه و ویترین ها بهترین گزینه برای مرتب کردن اتاق کودک می باشد.
 7. گهواره یا تخت را به دور از پنجره قرار دهید.
 8. تشک تخت اتاق خواب نوزاد هم باید کاملا با تخت گهواره فیت باشد.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید سرویس چوب کاربردی کودک لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

خرید مستقیم سرویس چوب کودک و نوزاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *