دیجی پرایم - راهنمای خرید بهترین دستمال مرطوب کودک

راهنمای خرید بهترین دستمال مرطوب کودک

مراقبت از پوست نوزادان به دلیل حساسیت پوست آنها از اهمیت بالای برخوردار است. پوست نوزادان چندین برابر نازک تر از بزرگسالان می باشد. از طرفی هم نیازمند انواع ویتامین‌ها و مواد مغذی هستند. عدم مراقبت از پوست نوزادان باعث بیماری‌های پوستی، عفونی و قارچی می شود. به همین دلیل مراقبت از پوست نوزادان حساس تر است. دستمال های مرطوب امروزه با خاصیت ضد التهابی قوی و مواد پاک کننده ملایم و مرطوب کننده وجود دارند تا شما مادر عزیز بدون دغدغه از آن استفاده کنید. با مقاله راهنمای خرید بهترین دستمال مرطوب کودک همراهمان باشد.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید بهترین دستمال مرطوب کودک برای شما مادران گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز کودک دلبندتان مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است که در دسته کودک و نوزاد می توانید استفاده نمائید.

دستمال مرطوب چیست؟

همانطور که از نامش پیداست دستمال یا پد ای است که مرطوب باشد. دستمال مرطوب تشکیل شده از الیاف طبیعی است که در محفظه های مخصوص نگهداری می‌شود. از دستمال مرطوب کودک جهت پاک کردن موقتی استفاده شده و هیچ گاه نمی تواند جایگزین خوبی برای آب باشد.

ممکن است در مکانی آب در دسترس نباشد و یا تنظیم دمای آب برای شستشوی کودک امکان نداشته باشد. در این صورت یک دستمال مرطوب مناسب می تواند چاره کار باشد. از دستمال مرطوب برای پاک کردن محل پوشک بچه فقط در موارد گهگاهی و زمانی که آب در دسترس نیست باید استفاده شود. چون اگر پوست نوزاد به ادرار یا مدفوع آلوده باشد و مادر بخواهد با کشیدن دستمال این ناحیه را پاک کند باعث ایجاد خراش هایی سطحی و میکروسکوپی در پوست حساس نوزاد می شود. دستمال مرطوب ها انواع مختلفی دارند که نوع آنها به جنسشان بر می گردد. هر چه بافت پنبه ای این دستمال ها ظریف تر و لطیف تر باشد برای پوست نوزاد بهتر است.

دستمال های مرطوب در بسته بندی های مختلفی یافت می شوند. با توجه به نحوه استفاده، مادر باید بهترین آن را برای کودک خود انتخاب نماید. مقاله راهنمای خرید بهترین دستمال مرطوب کودک در این زمینه شما مادر گرامی را راهنمایی می کند.

مواد تشکیل دهنده دستمال مرطوب کودک

دستمال های مرطوب کودک اصولا بر پایه آب و بدون الکل تهیه می شوند و برای اینکه دچار آلودگی میکروبی نشوند. از نگهدارنده هایی که معروف ترین آن فنوکسی اتانول است استفاده می کنند. این ماده شیمیایی خاصیت ضد میکروبی دارد و از رشد باکتری جلوگیری می کند. از طرفی هم دستمال مرطوب باید خاصیت ضد التهابی و حاوی پاک کننده های ملایم باشد تا به پوست نوزاد آسیبی وارد نشود.

برخی دستمال ‌های مرطوب از 60 درصد پلی استر و 40 درصد سلولز تهیه شده اند. که متخصصان توصیه دارند از دستمال هایی استفاده شود که 100 درصد از سلولز تشکیل شده باشند. زیرا پلی استر 4 برابر سلولز دی اکسید کربن تولید کرده که برای محیط زیست مضر می باشد.

 

مزایای استفاده از دستمال مرطوب کودک

دستمال مرطوب در هر زمان و هر مکانی که نیاز داشته باشد در اختیارتان قرار دارد. سهولت در کاربری و حمل آسان از قتبلیت های دستمال های مرطوب می باشد.روغن های گیاهی از جمله روغن بادام و جوانه گندمی که در ترکیب این دستمال ها به کار رفته است باعثمرطوب و نرن شدن پوست کودک شده و از خشک شدن آن محافظت می کند. و از طرفی عصاره گندم که دارای ویتامین هایی از جمله A، B، K، D، می باشد، که مانع التهاب و ترک پوست شده و باعث ترمیم پوست آسیب دیده نیز می شود. البته باید گفته شود هر نوع و مارکی از دستمال های مرطوب مواد تشکیل دهنده متفاوت دارند و فرمول ساخت، مربوط به همان شرکت سازنده است. دستمال های مرطوب می‌تواند شامل ترکیبات روغنی و عصاره های متفاوتی باشند. از جمله عصاره بابونه که خاصیت ضد سوزش، ضد حساسیت و ضد میکروبی دارد.

 

خرید مستقیم دستمال مرطوب

ویژگی دستمال مرطوب مناسب نوزاد

دستمال مرطوبی بهترین است که در ترکیب ساخت آن مواد الکلی و صابونی نباشد. مواد التیام بخش مناسب در آن به کار رفته باشد. تاریخ مصرف دستمال مرطوب باید به گونه‌ای باشد که بتوان زمان قابل ملاحظه از آن استفاده کرد و فقط صرف خرید هزینه نکرده باشید.

دستمال مرطوب باید از کیفیت خوب و در کنار آن از ماندگاری بالایی برخوردار باشد. زیرا قرار است برای کودکی که پوست حساسی دارد مورد استفاده قرار بگیرد.

لطافت و نرمی دستمال مرطوب باید به میزانی باشد که مادر هنگام استفاده و تمیز کردن کودک احساس راحتی و رضایت داشته باشد.

دستمال مرطوب باید از بسته‌بندی مناسبی هم برخوردار باشد و هنگام استفاده کار را راحت تر کند.

در پوش بسته بندی باید حالت فیزیکی داشته باشد تا به راحتی باز و بسته شود.  و از ورود هوا و خشک شدن دستمال ها جلوگیری کند. بسته بندی هایی که درب های چسبی دارند ممکن است هنگام استفاده به خوبی بسته نشده و باعث ورود هوا و کاهش رطوبت و در آخر خشکی دستمال شوند.

دستمال مرطوب باید PH متعادل و نرمالی که عملکرد محافظتی فعال در برابر باکتری ها و عوامل بیماری زا خارجی داشته باشد. در ادامه با راهنمای خرید بهترین دستمال مرطوب کودک همراهمان باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید

آیا دستمال مرطوب عطری مناسب است؟

باید گفته شود خیر. دستمال مرطوب کودک باید عاری از هرگونه مواد مصنوعی و معطر باشد. زیرا این مواد در کوتاه ترین زمان باعث ایجاد حساسیت و آلرژی شده و به پوست کودک آسیب میزند. هنگام خرید دستمال مرطوب دقت کنید محصولی را خریداری نمایید که از متریال طبیعی در بافت آن استفاده شده است.

چه مارکی از دستمال مرطوب بهتر است؟

برای تهیه بهترین دستمال مرطوب برندی را انتخاب کنید که فاقد فنوکسیونول و الکل و انگل باشد. دستمال مرطوب باید دارای سه لایه متراکم خیس شده با مایع مخصوص و فاقد هرگونه آب الکل دار باشد.

آیا دستمال مرطوب برای کودکان با پوست خشک مناسب است؟

برای کودکانی که پوست خشکی دارند این دستمال ها توصیه نمی شوند. زیرا باعث تشدید خشکی پوست می‌شود. برای این کودکان توصیه می‌شود بعد از هر بار شستشو پوست از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده نمایند. این کار باعث می شود رطوبتی که پوست از دست داده جایگزین شده و خشکی پوست صورت نگیرد.

خلاصه مقاله

  1. از دستمال مرطوب در زمان های ضروری که آب در دسترس نمی باشد استفاده کنید.
  2. از دستمال مرطوبی استفاده کنید که در بافت آن الیاف طبیعی به کار رفته باشد.
  3. دستمال مرطوب باید خاصیت ضد التهابی و حاوی پاک کننده های ملایم باشد.
  4. در ترکیب ساخت دستمال مرطوب نباید مواد الکلی و صابونی باشد.
  5. دستمال مرطوب باید بسته بندی مناسبی داشته باشد.
  6. دستمال مرطوب باید PH متعادل و نرمالی داشته باشد.
  7. دستمال مرطوب کودک باید عاری از هرگونه مواد مصنوعی و معطر باشد.
  8. دستمال مرطوب باید دارای سه لایه متراکم خیس شده با مایع مخصوص و فاقد هرگونه آب الکل دار باشد.
  9. برای کودکانی که پوست خشکی دارند نباید از دستمال مرطوب استفاده کرد.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید بهترین دستمال مرطوب کودک لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

خرید مستقیم دستمال مرطوب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *