دیجی پرایم - راهنمای خرید ضربه گیر سر کودک

راهنمای خرید ضربه گیر سر کودک

حفظ سلامتی نوزاد از نگرانی هر پدر و مادری می باشد. ترس از افتادن و آسیب دیدن همواره عذاب‌آور است. ما در مقاله راهنمای خرید ضربه گیر سر کودک به نیاز کودک برای محافظت از سر، پرداخته ایم.

کودکانی که به تازگی یاد گرفته اند بنشینند و یا راه بروند در روز، بارها زمین می خورند. اغلب در بینین این زمین خوردن ها کودک عقب رفته و روی باسن خودش روی زمین می نشیند.اما افتادن به همین جا ختم نمی‌شود. بلکه سر کودک عقب رفته و ناگهان به پشت با سر به زمین برخورد می کند. از آنجایی که جمجمه سر کودک به طور کامل شکل نگرفته و آسیب پذیر ترین عضو بدنش است، باید همیشه مراقب این زمین خوردن های گاه و بیگاه باشید.

شاید خرید بعضی از وسایل برای کودک به نظرتان غیر ضروری باشد، اما محافظ یا ضربه گیر سر کودک از این وسایل استثنا است. استفاده از این بالشت ایمنی می تواند بهترین محافظت را از پشت سر کودک نوپا داشته باشد.

تا پیش از 6 ماهگی که کودکان عمدتاً بر روی زمین غلت می خوردند، یا چهار دست و پا راه می روند، خطر افتادن آن ها وجود ندارد. برای این سنین مهم ترین موضوع زخمی نشدن دست و پای آن ها در هنگام غلت خوردن است. اینکه زیر انداز خوبی داشته باشند و با غلتیدن بر روی فرش و یا موکت دچار آسیب های پوستی و تنفسی نشوند. چراکه نوزاد آرام و قرار ندارد و مدام می خواهد دنیای اطراف خود را کشف کند. اما بعد از 6 ماهگی که کودک شروع به حرکت می کند و کم کم بر روی پاهایش می ایستد، از خطرناک ترین زمان ها می باشد. استفاده از بالش های ایمنی می‌تواند سر کودک را محافظت نماید. تمام موارد ضربه به سر را باید جدی گرفت، چون ممکن است باعث آسیب‌های بسیار جدی در آینده شوند.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید ضربه گیر سر کودک برای شما مادران گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز کودک دلبندتان مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است که در دسته کودک و نوزاد می توانید استفاده نمائید.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید

نکات مهم در خرید ضربه گیر ( محافظ سر) و انواع آن

ساختار ضربه گیر

طراحی و ساخت ضربه گیر ها به گونه ای است که نوزاد را در مقابل ضرباتی که به بدن وارد می شود، محافظت می کند. سر نوزاد یکی از اندامهای حساس و آسیب‌پذیر است. متاسفانه سالانه تعداد زیادی کودک بر اثر همین ضربات که به سرشان وارد شده به کما رفته و زندگیشان به خطر افتاده است. باید مراقبت های جدی تری از سر کودک داشته باشید.

طراحی ضربه گیر

ضربه گیری بهترین است که علاوه بر در نظر داشتن زیبایی به اصل پوشش سر کودک بسیار دقت کرده باشد. ضربه‌گیر باید دارای یک بالش نرم و ضد آلرژی باشد.

کلاه ضربه گیر

ضربه گیرها در اشکال مختلفی طراحی شده و بسیار متنوع هستند. نوع کلاه ضربه گیر یکی از مدل‌های محافظت از سر کودک می باشد. نکته مهم در استفاده و خرید کلاه ضربه گیر جنس مناسب است، که اگر این طور نباشد، در پوست کودک حساسیت ایجاد می‌کند و بلا استفاده می‌ماند. با ادامه مقاله راهنمای خرید ضربه گیر سر کودک همراهمان باشید.

کوله پشتی ضربه گیر

این نوع ضربه گیر  آزادی عمل در حین بازی به کودک می دهد، و نیازی نیست مدام دنبال کودک راه بیفتید و بیش از حد مراقبش باشید.

ابعاد ضربه گیر

کمربند ضربه گیرها قابلیت تنظیم داشته و شما می توانید به راحتی بسته به جثه کودکتان آن را تنظیم کنید. کمربندها بر اساس سن و نیاز کودک تنوع زیادی دارند، که می‌توانید دور دست و یا روی کمر قفل نمائید.

قابلیت شستشو

تمام ضربه گیرها قابلیت شستشو داشته و بهتر است از مواد شوینده مخصوص کودک برای شستشو آنها استفاده نمائید. مواد شوینده مخصوص کودکان عاری از هرگونه مواد حساسیت زا می باشند.

از شکل و زیبایی ضربه گیر که بگذریم، مناسب ترین ضربه گیر به ابعاد آن بر می گردد. شما به عنوان والدین کودک باید مطمئن شوید که ضربه گیر انتخابی شما سر و دست های کودک را کامل پوشش داده و برای او محافظ مناسبی است. راهنمای خرید ضربه گیر سر کودک این امکان را برای شما والدین گرامی فراهم نموده تا با مطالعه این مقاله بهترین ضربه گیر را  خریداری نمائید.

مزایای استفاده از ضربه گیر

 1. جلوگیری از آسیب رسیدن جدی به سر کودک
 2. جلوگیری از آسیب به سیستم عصبی کودک
 3. جلوگیری از آسیب های دائمی مغزی – عصبی
 4. جلوگیری از هرگونه ناتوانی جسمی یا مغزی در کودک

دیجی پرایم - راهنمای خرید ضربه گیر سر کودک

خلاصه مقاله

 1. ترس از افتادن و آسیب دیدن کودک برای والدین همواره عذاب‌آور است.
 2. شاید خرید بعضی از وسایل کودک به نظرتان غیر ضروری باشد، اما محافظ یا ضربه گیر سر از این وسایل استثنا است.
 3. بعد از 6 ماهگی کودک شروع به حرکت کرده و کم کم بر روی پاهایش می ایستد، از خطرناک ترین زمان ها می باشد.
 4. طراحی ضربه گیر ها به گونه ای است که نوزاد را در مقابل ضرباتی که به بدن وارد می شود، محافظت می کند.
 5. ضربه گیری بهترین است که علاوه بر در نظر داشتن زیبایی به اصل پوشش سر کودک بسیار دقت کرده باشد.
 6. کلاه ضربه گیر باید جنس مناسبی داشته باشد، که اگر این طور نباشد، ایجاد حساسیت کرده و بلا استفاده می‌ماند.
 7. ضربه گیر نوع کوله پشتی آزادی عمل در حین بازی به کودک می دهد.
 8. ضربه گیر باید قابلیت شستشو داشته باشد.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید ضربه گیر سر کودک لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

راهنمای خرید ضربه گیر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *