دیجی پرایم - راهنمای خرید لباس راحت نوزاد

راهنمای خرید لباس راحت نوزاد

تهیه کردن لباس نوزاد برای کسانی که اولین بار طعم شیرین پدر و مادر شدن را می‌چشند چالش بسیار مهمی است. باید توجه کرد که نوزاد پس از به دنیا آمدن و در ماه‌های اول به چه لباس هایی نیاز دارد. به همین منظور دیجی پرایم با مقاله  راهنمای خرید لباس راحت نوزاد سعی در معرفی انواع لباس نوزاد دارد.

همه والدین جوانی که انتظار دیدن کودک دلبندشان را دارند برای خرید به بازار های متنوع لباس بچه می‌روند. بازارهای که بسیار جذاب و رنگارنگ که از هر بیننده ای دلبری می کند. هر مادری در این بازار ها قرار بگیرد بی شک اختیار از کف می‌دهد و حتی ممکن است بدون توجه به اینکه کدام یک لازم و ضروری و یا متناسب با نیاز نوزاد است تهیه کند و از خرید آنها لذت زیادی ببرد. اما وقتی نوزاد دیده به جهان گشود و زمان استفاده از آن لباس ها شد متوجه می‌شود نوزاد او مثل یک لوبیای سحرآمیز رشد می‌کند و درنتیجه بسیاری از آن همه لباس که با ذوق و شوق خریده و هزینه زیادی صرف کرده، یا اصلاً پوشیده نشده اند و یا در نهایت یکی دوبار استفاده شده و کوتاه و تنگ شده اند و دیگر بی استفاده مانده است.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید لباس راحت نوزاد برای شما مادران گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز کودک دلبندتان مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است که در دسته کودک و نوزاد می توانید استفاده نمائید.

شاپ چی - راهنمای خرید لباس

لباس نوزاد باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

راحت بودن لباس نوزاد

لباس نوزاد باید طوری باشد که  به بدن نچسبد و زیادی گشاد نباشد. هنگام خرید به عرض لباس دقت کنید که کش بیاید تا وقتی لباس را به تن نوزاد می کنید آرنج و دستهایش اذیت نشود.

جنس لباس نوزاد

جنس لباس نوزاد باید پنبه ای و نرم باشد و دور مچ هایش کشباف سفت نداشته باشد و رد نیندازد. به هنگام خرید از نوع دوخت لباس مطمئن شوید. اگر دست را آزاد دهد قطعا لباس مناسبی برای پوست لطیف نوزاد نیست. در نهایت برچسب لباس را چک کنید که مبادا مقداری پلاستیک در بافت پارچه لباس باشد.

باز و بسته شدن لباس

در طول روز چندین بار ناچار به تعویض پوشک کودک می شوید‌. پس لباسی را انتخاب کنید که از روی پوشک باز شده و راحت تن می شود.

دکمه های لباس نوزاد

دکمه ها نباید باعث آزار بدن کودک شوند و یا خیلی سفت و یا شل باشند. لباس نباید تعداد زیادی دکمه داشته باشد. این توصیه ها را زمانی متوجه می شوید که در روز مجبورید چندین بار برای تعویض پوشک با این لباس ها کلنجار بروید.

یقه لباس نوزاد

یقه لباس نوزاد باید چسب یا دکمه روی شانه‌اش داشته باشد تا موقع عوض کردن لباس، نوزاد اذیت نشود. اما بهترین نوع لباس ها آنهایی هستند که یقه گشاد دارند و راحت تن کودک می‌شوند.

سایز لباس نوزاد

سایز بندی لباس کودکان را یاد بگیرید. سایزبندی هر برندی نسبت به برند دیگر متفاوت است. وقتی شک دارید چه سایزی مناسب است بهتر است سایز بزرگتر را بخرید. زیرا شما می توانید پاچه های شلوار را تا زده و تیشرت های بلند را داخل شلوار بگزارید تا با بزرگتر شدن کودک اندازه شود.
گاهی اوقات پارچه لباس باعث بروز حساسیت نیست بلکه قضیه به فلزات به کار رفته یا رنگها در لباس برمی‌گردد. خیلی از نوزادان نسبت به فلزات یا رنگها که مستقیم روی پوست اثر می‌گذارند حساسیت دارند. ممکن است متوجه جوش هایی که شبیه نیش حشرات هستند بشوید. اگر چنین اتفاقی افتاده ممکن است نوزادتان به فلزات تزئینی و رنگ لباس حساسیت داشته باشد.

رنگ لباس نوزاد

قانون کلی در انتخاب رنگ لباس وجود دارد که در فصل گرم سال رنگ های سرد و در فصل سرد از رنگ‌های گرم استفاده شود. رنگ های گرم در فصل سرد احساس گرما ایجاد می‌کند و رنگ سرد گرمی هوای داغ بهار و تابستان را می‌گیرد.

شستشوی لباس نوزاد

لباس های نوزاد جنس لطیفی دارند و قرار است تن نوزادی که پوست حساسی دارد قرار بگیرد. به همین جهت بهتر است لباس نوزاد را با مواد شوینده سبک و بدون بو شستشو دهید. صابونهای معطر و مایع لباسشویی عطری ممکن است ایجاد حساسیت در فرزند دلبندتان کند.

شاپ چی بهترین راهنمای خرید لباس راحت نوزاد

لباس های ضروری کمد لباس نوزاد

لباس نوزاد از جمله زیرپیراهنی، سرهمی، جوراب و کلاه ضروری هستند که باید قبل از تولد نوزاد دم دست باشند. حتما زیرپوش های دکمه دار بخرید. این زیرپوش ها بسیار مفیدند، از سویی جلوی سرما خوردن کلیه کودک را می گیرند و از سویی دیگر مانع بالا رفتن لباس هنگام بغل کردن و برخورد دست روی پوست لطیف نوزاد می شود.
سرهمی نوزاد را از نوع بدون جوراب انتخاب کنید. زیرا نوزاد سریع قد می کشد و نوع با جوراب آن سریع کوتاه می شود.
در خرید جوراب دقت کنید که کش سفتی نداشته باشد و از الیاف طبیعی در بافت آن استفاده شده باشد.
برای نوزاد زیر یک ماه حتما کلاه نخی تهیه کنید. چون ملاج نوزاد نرم و شل است و باید پوشیده شود تا هم از سرماخوردگی جلوگیری شود و هم اطرافیان به ویژه بچه ها از سر کنجکاوی دست نزنند. دست و ضربه زدن به این ناحیه بسیار خطرناک است.

راهنمای خرید لباس راحت نوزاد این امکان را به شما می دهد که بهترین لباس های فرزند دلبندتان را با چشم باز انتخاب نمائید.

یادآوری :

لباسهای نو را قبل از پوشیدن بشویید. زیرا نو بودن دلیلی برای تمیزی آن نیست.
لباسهای نوزاد را در معرض هوا و زیر آفتاب خشک کنید.

خلاصه مقاله

  1.  تهیه کردن لباس برای والدین یکی از چالش های مهم می باشد.
  2. در هنگام خرید لباس نوزاد باید خصوصیاتی از جمله جنس، نوع دکمه، سایز و … را رعایت کرد.
  3. زیرپیراهنی، سرهمی، جوراب و کلاه از جمله وسایل ضروری هستند که باید قبل از تولد نوزاد دم دست باشند.
  4. لباسهای نو را قبل از پوشیدن بشویید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید لباس راحت نوزاد لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم


خرید مستقیم لباس نوزاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *