ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید چراغ خواب کودک

بدون تردید همه والدین در فکر ایجاد بهترین شرایط برای آرامش و آسایش فرزندانشان به هنگام خواب می باشند. اما از طرفی کودکان بسیاری از تاریکی ترسیده و فکر می کنند کسی در تاریکی وجود دارد که می خواهد آنها را اذیت کند. والدین هم از این موضوع نگران بوده و اجازه می‌دهند که کودک کنارشان بخوابد. اما خوایدن کودک در اتاق والدین منطقی نبوده و چاره کار وجود یک چراغ خواب در اتاق کودک با نور کم و ملایم برای امنیت خاطر کودک می باشد تا بتواند به راحتی بخوابد. مقاله راهنمای خرید چراغ خواب کودک سعی در معرفی انواع چراغ خواب ها به شما همراهان گرامی را دارد تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

چراغ خواب چیست؟

وسیله‌ای که توسط برق و منبع نور با یک دکمه خاموش و روشن می شود. در نهایت موجب آرامش خواب کودک و راحتی والدین هنگام دیدن کودک می باشد. هنگامی که از چراغ خواب کودک استفاده می کنید دیگر نیازی به روشن کردن مهتابی یا لامپی که نور زیادی ساطع می کند و باعث بیدار و بدخواب شدن کودک می شود نیست. در ادامه مقاله راهنمای خرید چراغ خواب کودک با معرفی انواع چراغ خواب های کودک همراهمان باشید.

مزایای استفاده از چراغ خواب در اتاق کودک

 1. باعث آرامش کودکانی که از تاریکی می‌ترسند می‌شود.
 2. در هنگام شب به والدین برای چک کردن کودک کمک می‌کند.
 3. به کودک این امکان را می دهد تا جای اسباب بازی هایش را به خوبی تشخیص دهد.
 4. در صورت لزوم بدون بر هم زدن خواب کودک می توانید پوشکش را تعویض و یا شیر به او بخورانید.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید چراغ خواب کودک برای شما مادران گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز کودک دلبندتان مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است که در دسته کودک و نوزاد می توانید استفاده نمائید.

نکات کلیدی قبل از خرید چراغ خواب کودک

 1. کودکان زیر 2 سال کمتر مفهوم ترس را درک می کنند، بنابراین نیازی به روشن بودن چراغ خواب درون اتاقشان نیست.
 2. برای کودکان بالاتر از 2 سال چراغ‌های تایمردا خریداری نمائید که بعد از گذشت 30 الی 90 دقیقه خاموش شوند. این چراغ خواب ها بعد از زمان تعیین شده به طور اتوماتیک خاموش می شوند.
 3. اگر از چراغ خواب های معمولی در اتاق کودک استفاده می کنید پس از به خواب رفتن کودک، چراغ خواب را خاموش نمائید. زیرا زمانی که کودک میخوابد، اتاق باید کمترین نور را داشته باشد.
 4. هنگام خرید چراغ خواب برای کودک حتما نظر او را هم جویا شوید.
 5. چراغ خوابی را خریداری نمائید که از لحاظ الکتریکی و الکترونیکی ایمن و سالم باشد.
 6. استفاده از چراغ خواب برای کودک آسان باشد.
 7. چراغ خواب خریداری شده برای اتاق کودک با دکوراسیون اتاقش همخوانی داشته باشد.

انواع چراغ خواب کودک

چراغ خواب ها در انواع مختلفی مانند: دیواری، آباژور، رومیزی و … می باشند. والدین گرامی نسبت به چیدمان اتاق کودک و نیازتان انتخاب نمائید. مقاله راهنمای خرید چراغ خواب کودک سعی در راهنمایی شما همراهان گرامی در انتخاب بهترین و کاربردی ترین چراغ خواب برای کودک دلبندتان دارد.

چراغ خواب نوع آباژور

هنگام خرید آباژور برای اتاق کودک باید به ایمن بودن و سلامت آن توجه کرد، آباژورهایی که فاقد شیشه یا فلز هستند بهترین نمونه برای انتخاب می باشند. آباژورهای چوبی و ترقی در رنگ های شاد گزینه خوبی برای خرید اتاق کودک هستند.

توجه نمائید باید سیستم سیم کشی و دسترسی به لامپ و اتصالات آباژور طوری باشد که امکان دسترسی به آن آسان نباشد، تا خطری کودک را تهدید نکند.

چراغ خواب نوع دیواری

این چراغ خواب ها در نوع های فانتزی و ساده با سیم که شما می توانید به راحتی بر روی هر دیواری که تمایل دارید، نصب کنید. بعضی از انواع آنها هم دارای باتری می باشد که سهولت در استفاده را تا حد زیادی بالا برده و می توانید در هر مکانی به همراه کودک جابجا کنید.

چراغ خواب نوع رومیزی

یکی از متداولترین چراغ ها نوع رومیزی می باشد که در انواع مختلفی تهیه و تولید می‌شوند. این نوع چراغ خواب جای کمی از اتاق کودک را اشغال می کند و شما به راحتی می توانید در هر قسمتی از اتاق که دور از دسترس کودکان تمایل دارید چراغ خواب را قرار دهید، تا باعث ایجاد خطر نشود.

چراغ خواب نوع پریزی

بعضی از این چراغ ها دارای lED حساس به نور هستند که با تاریک شدن اتاق از خود نور ساطع می کنند. با استفاده از چراغ خواب نوع پریزی شما به راحتی می توانید بدون کشیدن چراغ خواب از همان پریز برق برای وسایل دیگر استفاده نمائید. چراغ خواب های پریزی فانتزی برای بچه‌هایی که عاشق دنیای تخیل هستند بهتر است. چراغ خوابی بخرید که طرح فانتزی داشته و با وسایل اتاق کودک هماهنگ باشد. با ادامه انواع چراغ خواب کودک در مقاله راهنمای خرید چراغ خواب کودک همراهمان باشید.

چراغ خواب نوع موزیکال

چراغ خواب های موزیکال یک وسیله بسیار کاربردی برای نوزادان محسوب می شود. این مدل از چراغ خواب دارای انواع مختلف، ملودی، موزیک و… می باشد. همچنین مانند پروژکتور نور ملایم و طرح داری را منتشر می کند تا فضای اتاق کودک را زیباتر کند.

چراغ خواب کودک نوع سقفی

این چراغ خواب ها به دلیل تابش نور بر روی سقف و دیوار می توانند وسیله‌ای برای سرگرمی کودک تا هنگامی که به خواب ‌روند، عمل کند.

رنگ چراغ خواب کودک

برای چراغ خواب اتاق کودک رنگ های آرام بخش و ملایم بهترین گزینه می باشند. زیرا هنگام خواب هورمونی به نام ملاتونین در بدن ترشح می شود که اگر در اطراف کودک نور سفید یا زردی‌ باشد این هورمون فقط 30 درصد ترشح شده و حتی ممکن است کودک نخوابد. رنگ آبی که از لحاظ روانشناسی در دسته رنگ های ملایم و آرامش بخش قرار دارد، بهترین گزینه برای ترشح هورمون ملاتونین و خواب راحت کودک می باشد.

نوع کلید چراغ خواب کودک

روشن و خاموش کردن چراغ خواب ها توسط انواع مختلفی از دکمه ها انجام می شود. از جمله: کنترلی (از فاصله دور با یک کنترل خاموش و روشن می‌شود) گردشی (با گرداندن کلید نور کافی و دلخواه را تنظیم یا حتی خاموش می کنید) ساده (با فشار دادن دکمه خاموش و روشن می‌شود) که در بازار تمامی آنها موجود می باشد که می توانید نسبت به نیاز بهترین آن را انتخاب نمائید.

محل پریز برق

قبل از انتخاب نوع چراغ خواب نگاهی به اتاق کودک و محل قرارگیری پریز نسبت به تخت کودک بیاندازید. تا بهترین نوع چراغ خواب از لحاظ کم و زیاد کردن نور یا قابلیت حمل در خرید چراغ خواب استفاده نمائید. مقاله راهنمای خرید چراغ خواب کودک سعی در معرفی بهترین ها دارد.

چراغ خواب های نامناسب برای اتاق کودک

 1. چراغ خواب های خیلی بزرگ که فضای زیادی را اشغال می کنند.
 2. چراغ خواب هایی که نور زیادی دارند.
 3. چراغ هایی که روکش سیم آنها آسیب دیده به هیچ وجه مناسب نیستند.
 4. چرا خواب هایی که نور آنها دائم تعویض می شود، باعث بدخوابی و کلافگی کودک خواهند شد.

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید چراغ خواب کودک لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نکته خرید - قیمت روز چراغ خواب اتاق کودک توماما کیدز مدل موزیکال TM-168 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

چراغ خواب موزیکال کودک از برند معروف جهانی TUMAMA kids با قابلیت ضبط صدای دلخواه برای کودک همچنین دارای مجموعه موزیک های مناسب خواب برای کودک است. قابلیت تغییر حالت و شدت و رنگ نور چراغ خواب بر روی سقف اتاق کودک ، قابلیت تنظیم شدت صدا و امکان پخش موزیک صدای حیوانات صدای طبیعت صدای پیانو موزیک مخصوص خواب ب صورت تنظیمات پیش فرض.طراحی جذاب و منحصر ب فرد هدیه بسیار لوکس و زیبا برای کودک دلبندتان

بیشتر بدانید . . . !

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo