دیجی پرایم - بهترین راهنما

راهنمای خرید ضد تعریق

فرقی نمی‌کند فصل گرم باشد یا سرد، استحمام به طور مرتب و استفاده از لباس‌های تمیز و شسته شده کمک به کم کردن بوی عرق می‌کند. اما چیزی که باعث پایداری بیشتر عدم تعریق و یا کم کردن بوی آن می‌شود استفاده از ضدتعریق ها است. محصولات ضد تعریق در انواع مختلفی از جمله: اسپری، رول ضد تعریق، استیک ضد تعریق، ژل شفاف ضد تعریق و کرم ضد تعریق تولید می شوند. اما مساله ای که وجود دارد رعایت نکاتی هنگام خرید اینگونه محصولات است. در ادامه با مقاله راهنمای خرید ضد تعریق همراهمان باشید تا اطلاعات مفیدی را بدست آورید.

انواع ضد تعریق ها

ضد تعریق ها دارای محصولات متنوعی هستند، و آنها را بر اساس عناصر و عوامل مختلفی دسته بندی می کنند.

 • انواع ضد تعریق بر اساس شکل و ماهیت
 • انواع ضد تعریق بر اساس کارکرد و عملکرد
 • انواع ضد تعریق بر اساس دغدغه های زیست محیطی

انواع ضد تعریق بر اساس شکل و ماهیت

برای خرید ضدتعریق انتخاب‌های مختلفی پیش روی شما خواهد بود. از نظر ظاهر نیز با گزینه‌های مختلفی رو به رو هستید. ضدتعریق‌ها از نظر شکل و ماهیت هم به چند گروه تقسیم می‌شوند:

 • اسپری ضد تعریق
 • رول ضد تعریق
 • استیک ضد تعریق
 • ژل ضد تعریق
 • کرم ضد تعریق

اسپری ضد تعریق

ضد تعریق هایی که به صورت اسپری تولید می شوند بسیار محبوب هستند. استفاده از این محصولات در باشگاه های ورزشی، خانه، و هر جای دیگر آسان است. فرم این ضد تعریق ها به گونه ای است که چندین نفر می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند و دیگر نگران مشکلات بهداشتی و سلامت خودشان نباشند. اثر اسپری ضد تعریق بسیار طولانی است، اما عیب بیشتر آنها ایجاد حالت شوره است که پس از استفاده اسپری ضد تعریق در زیر بغل یا مناطق دیگر پوست ایجاد می شود.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید ضد تعریق

رول ضد تعریق

هنگام خرید ضد تعریق رولی، شما با یک محصول مایع روبرو هستید که به شما امکان می دهد با مالیدن ضد تعریق به طور مستقیم روی پوست از آن استفاده کنید. این ضد تعریق ها برای مناطق سرد با دمای پایین مناسب هستند. زیرا بر خلاف انواع جامد که در هوای سرد سفت می شوند، تغییر نمی کنند و حالت خود را حفظ می کنند. یکی از مشکلات رول های ضد تعریق این است که بقایای آن روی پوست می ماند. این بدان معنی است که وقتی آن را روی پوست قرار می دهید، حالتی مانند شوره روی پوست ایجاد می کنند.

کرم ضد تعریق

این نوع ضد تعریق ها حالتی جامد دارند و با اینکه بصورت جامد ساخته می شوند ولی با مالیدن بر روی پوست به سرعت جذب می شوند. در هر صورت، ممکن است این نوع ضد تعریق ها در اثر افزایش و یا تغییرات دمای محیط در بسته بندی خود به حالت مایع در آیند و به بیرون نشت کنند.

استیک ضد تعریق

در این نوع از ضد تعریق ها از نمک های معدنی زیادی استفاده می شود. بیشتر شرکت های تولید کننده محصولات ضد تعریق ادعا می کنند که محصولات آنها حاوی آلومینیوم نیست، اما در واقع ضد تعریق هایی که تولید می کنند حاوی آلومینیوم است. نگهداری و استفاده از ضد تعریق ها به صورت استیک یا مام صابونی بسیار آسان است.

انواع ضد تعریق ها بر اساس عملکرد

برای انتخاب و خرید ضد تعریق مناسب نیاز به حساسیت و دقت زیادی است. زیرا از این محصولات بهداشتی برای زیر بغل که یکی از حساس ترین قسمت های پوست بدن است، استفاده می شود. اگر گزینه صحیح و مناسب را انتخاب نکنیم، پوست این ناحیه تحریک می شود و در نتیجه آسیب می بیند. اگر محصولات ضد تعریق را بر اساس عملکرد آنها طبقه بندی کنیم، می توان آنها را به چهار گروه زیر تقسیم بندی کرد:

 • ضد تعریق بو زدای عادی
 • ضد تعریق های عرق زدا
 • ضد تعریق بالینی قوی
 • ضد تعریق هیپوآلرژنیک

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید ضد تعریق

ضد تعریق های بو زدای عادی

بو زداهای عادی (دئودورانت ها)، ضدعرق های رایجی هستند که تقریباً همه با آنها آشنا هستند. این محصولات به طور کلی در تبلیغات تجاری دیده می شوند و برای از بین بردن بوی بدن استفاده می شوند. علاوه بر این، تا حدی به بدن کمک می کنند تا کمتر عرق کند. مقدار آلومینیوم موجود در آنها بسیار کم است و معمولاً عطر خاصی به ترکیب آنها اضافه می شود. البته انواع بدون بو نیز در بازار وجود دارد اما مشتریان ترجیح می دهند هنگام خرید ضد تعریق ها از نمونه های عطر خود استفاده کنند.

ضد تعریق های عرق زدا

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع از ضد تعریق ها برای جلوگیری از تعریق بدن ساخته شده اند. آلومینیوم یکی از مواد موثره این ضد عرق ها است که از تعریق بدن جلوگیری می کند. دئودورانت ها حاوی ۱۰ تا ۱۵ درصد آلومینیوم هستند. برای کسانی که نگران خیس شدن زیر بغل شان هستند و دوست ندارند لکه های عرق در زیر بغل دیده شود، این گروه از ضد تعریق ها گزینه خوبی هستند.

ضد تعریق بالینی قوی

آیا برای محصولات ضد تعریق، ضد تعریق بالینی قوی نام عجیبی دارد؟ آیا تاکنون چیزی از این قبیل محصولات شنیده اید؟ این محصولات برای کسانی که مشکلات تعریق جدی و بیش از حد در بدن دارند تهیه و تولید می شود. تقریباً ۲۰ تا ۲۵ درصد آلومینیوم در ضد تعریق های بالینی استفاده می شود. یکی از تفاوت های اصلی این نوع ضد تعریق نسبت به گروه های دیگر این است که حتماً باید از آنها شب ها استفاده شود.

ضد تعریق هیپوآلرژنیک (ضد حساسیت)

برخی از افراد به ترکیبات استفاده شده در ضد تعریق های رایج حساسیت دارند. این گروه از افراد می توانند از ضد تعریق های ضد آلرژی (ضد حساسیت) استفاده کنند. این نوع ضد تعریق ها به دقت در آزمایشگاه ها تولید می شوند و باعث ایجاد حساسیت و ناراحتی برای مصرف کنندگان نمی شوند. به عنوان مثال، اگر خرید یک ضد تعریق معمولی باعث تورم یا سوختگی پوست می شود، بهتر است ضد حساسیت باشید.

انواع ضد تعریق بر اساس دغدغه های زیست محیطی

بسیاری از برندها هستند که با وجود رقابت بسیار سخت در صنعت محصولات آرایشی بهداشتی هنوز نگاه و تفکر حفظ محیط زیست را کنار نگذاشته اند و به این اصول پایبند هستند، و در همین راستا محصولاتی را تولید می کنند باعث زیان و خسارت به محیط زیست نشوند. بر همین اساس محصولات تولید شده از این کارخانجات را می توان در دو گروه دسته بندی کرد:

 • ضد تعریق های مدافع طبیعت
 • ضد تعریق های گیاهی

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید ضد تعریق

ضد تعریق های مدافع طبیعت

خرید ضد عرق حافظ طبیعت به معنای خرید از مارک هایی است که محصولات خود را روی حیوانات آزمایش نمی کنند. این محصولات عمدتا ارگانیک و طبیعی هستند و به اندازه سایر محصولات ساخته شده با مواد شیمیایی، موثر هستند. به محصولاتی که در فرآیند تولید آنها از طبیعت و حیوانات برای آزمایش، استفاده نمی شود، محصولات CF نامیده می شوند.

ضد تعریق های گیاهی

ضد تعریق های گیاهی نیز برای کسانی که به محصولات طبیعی علاقه مند هستند و دوست ندارند با افزایش تولید مواد شیمیایی به محیط زیست آسیب برسانند، مناسب است.

دیجی پرایم - راهنمای خرید ضد تعریق

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید ضد تعریق برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

نکات مهم هنگام خرید ضد تعریق

هر چند محصولاتی مانند ضد تعریق استفاده بالایی دارند، اما برای انجام کاری جادویی تولید نشده اند. در بهترین حالت اثر آن ها بین 20 تا 30 درصد است. پس نباید انتظار معجزه از آن ها را داشت. اما با دانستن تمامی این موارد و واقع بین بودن هنگام خرید این محصولات، باید مواردی را مورد بررسی قرار داده و سپس اقدام به خرید داشته باشید.

 1. انتخاب بهترین و مناسب ترین شکل این محصولات را ملاک خرید خود قرار دهید.
 2. از نظر ایجاد حساسیت در هر نمونه اطمینان حاصل کنید.
 3. با توجه به نوع نیاز و ساختار بدنی خود یکی از نمونه های ضد عرق را برگزینید.
 4. از برندی معتبر و شناخته شده استفاده کنید.
 5. تاریخ انقضا محصول را مورد ارزیابی قرار دهید.
 6. و…

نکات مهم برای استفاده از ضدتعریق ها

 •  قبل از استفاده از اسپری ضد عرق، با استحمام کردن یا با استفاده از یک دستمال مرطوب، پوست خود را تمیز کنید.
 • بعد از اینکه پوست خود را با حوله یا دستمال خشک کردید، می‌توانید اسپری ضد عرق را روی بدن اسپری کنید.
 • اگر بدن عرق داشته باشد و از این محصول استفاده کنید ترکیب آن با عرق بدن ممکن است بوی نامطلوبی را ایجاد کند.
 •  استفاده از اسپری‌هایی که موجب خارش پوست می‌شود ابداً به صلاح نیست. زیرا که نشان‌دهنده حساسیت به مواد ترکیبی آن محصول است و از طرفی به‌ مرور زمان موجب تیرگی پوست آن ناحیه نیز خواهد شد.
 • افرادی که به‌تازگی بدن خود را اصلاح‌کرده‌اند، بهتر است از اسپری ضد عرق استفاده نکنند. زیرا که در ترکیبات برخی از این محصولات الکل وجود دارد که ممکن است برای پوست ایجاد سوزش و حساسیت کند.
 • استفاده از اسپری ضد عرق برای افرادی که به بیماری‌های تنفسی نظیر آسم مبتلا هستند، توصیه نمی‌شود. زیرا زمان استفاده از این محصول ممکن است ذرات آن استنشاق‌ شده و تنفس فرد را با مشکل مواجه کند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید ضد تعریق

تفاوت ضدتعریق و دئودورانت

برای مقابله با بوی بد عرق محصولاتی به نام دئودورانت ها و ضد تعریق ها در بازار موجود هستند. ضد تعریق ها مانع از عرق می شوند اما دئودورانت ها با رایحه قوی خود تنها بوی عرق را می پوشانند.

برای افرادی که تعریق کمی دارند و صرفا قصد دارند از بوی بد جلوگیری کنند، دئودورانت انتخاب مناسبی است. اما افرادی که تعریق شان بوی بسیار زننده ای دارد و حتی موجب ایجاد لکه بر روی لباس می شود، اسپری ضد تعریق بسیار مناسب تر است که از تعریق نیز جلوگیری می کند. 

بهترین ضد عرق کدام است؟

از آنجا که بدن افراد مختلف باهم متفاوت است و شما ضد عرق را روی بدن خود استفاده می‌کنید، ممکن است محصولی که برای دوست‌تان خیلی خوب کار می‌کند برای شما بهترین نباشد. پس لازم است محصولات ضد تعریق مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام یک برای شما بهترین است.  

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید ضد تعریق

چه زمانی باید از ضد عرق استفاده کرد؟

غدد تعریق در تمام سطح بدن شما قرار دارد و برخلاف دئودورانت، شما می‌توانید ضد عرق را در همه جای بدن استفاده کنید. افرادی که تعریق بیش از اندازه می‌کنند باید از محصولات ضد تعریق درمانی به جای محصولات ضد عرق معمولی استفاده کنند. به دلیل این که محصولات ضد تعریق درمانی را می‌توانید در نقاطی که بیشتر عرق می‌کند مانند زیر بغل، کشاله ران و دست‌ها استفاده کنید. نتیجه آن‌ها تا مدت طولانی‌ روی بدن شما باقی می‌ماند و این راه حل خوبی برای کسانی است که بیش از اندازه و به صورت افراطی تعریق دارند. شما می‌توانید از پزشک خود در این باره سوال کنید. برخلاف دئودورانت شما باید ضد عرق را فقط در هنگام شب استفاده کنید. بهترین زمان برای استفاده از ضد عرق قبل از خواب است. به این دلیل که مواد ضد تعریق برای اثر بخشی مقداری زمان لازم دارند و همچنین غدد تعریق شما در شب و هنگام خواب فعالیت کمتری دارند چرا که دمای بدن شما به طور طبیعی به هنگام خواب پایین می‌آید. با این کار لازم نیست هر بار اسپری زیر بغل خود را روی خود خالی کنید. با این فرمول اگر شما تصمیم گرفتید که شب‌ها از ضد تعریق استفاده کنید باید حمام رفتن و دوش گرفتن را نیز به شب موکول کنید. بعد از دوش گرفتن وقتی که بدنتان کاملا خشک شد، پس از حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه از مام یا اسپری ضد عرق خود استفاده کنید. تنها کاری که بعد از آن باید انجام دهید این است که بخوابید اجازه دهید که فرمول‌ها کار خود را انجام دهند.  

آیا تفاوتی بین محصولات ضد تعریق آقایان و خانم ها وجود دارد؟

غدد تعرق در بین زنان و مردان کمی تفاوت دارد. تعداد غدد منفرد در خانم ها بیشتر است اما هر غده تعریق در زیر بغل مردان، عرق بیشتری تولید می کند. در حالی که در میزان تعریق چنین اختلافاتی بین زن و مرد وجود دارد، اما نیازی نیست ضد تعریق آنها متفاوت باشد و عملکردهای مختلفی را برای هر کدام ارائه دهند. در واقع، محصولات ضد تعریق، فقط بر اساس نوع رایحه ای که هر دسته از محصولات را طبق خواسته خانم ها و آقایان تولید می کنند، به دو دسته زنانه و مردانه طبقه بندی می شوند.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید ضد تعریق لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *